Babymoose Opinie z ekomi-pl.com

Nosidełka ergonomiczne

2018-07-06
Nosidełka ergonomiczne

Nosidełka ergonomiczne

Nosidełko ergonomiczne powinno równomiernie rozkładać ciężar ciała dziecka i być wygodne dla noszącego, dając zarazem prawidłowe podparcie maluchowi. Nosidełka tego typu są bardziej zaawansowane, posiadają dodatkowe funkcje i ustawienia, są więc droższe niż prostsze modele. Z drugiej strony, pozwalają Ci na dłuższe noszenie i sprawdzają się w pierwszych latach życia dziecka.

Ergonomia dla Ciebie

Nosidełka ergonomiczne rozkładają ciężar ciała dziecka równomiernie na ramiona, plecy i biodra. Nosidełko powinno mieć wystarczająco szerokie szelki z wypełnieniem i pas biodrowy, aby ciężar rozłożony był na większej powierzchni. Aby zapewnić sobie komfort noszenia, musisz właściwie dopasować nosidełko do budowy swojego ciała. Jak dostosować nosidełko, przeczytasz w instrukcji obsługi. To naprawdę dużo zmienia!

Szelki z wypełnieniem i pas biodrowy są niezbędne, jeśli chcesz przez dłuższy czas nosić w nosidełku większe dziecko.

7 wskazówek dotyczących komfortu noszenia w nosidełku

 1. Szelki i pas biodrowy
  Szelki z wypełnieniem i pas biodrowy są niezbędne, jeśli chcesz przez dłuższy czas nosić w nosidełku większe dziecko.
 2. Pozycja z szeroko rozłożonymi nóżkami
  Dzięki szeroko rozstawionym nóżkom dziecka jego ciężar jest równomiernie rozłożony na większej części pasa biodrowego.
 3. Właściwe dopasowanie
  Upewnij się, że nosidełko jest właściwie dopasowane do Twojego ciała. W instrukcji obsługi znajdziesz informacje o tym, jak dostosować Twoje nosidełko.
 4. Przenoś środek ciężkości
  Masz zmęczone ramiona? Poluzuj paski naramienne, aby przenieść więcej ciężaru na biodra.
 5. Zmieniaj sposób noszenia
  Zmieniaj sposób noszenia. Noś dziecko raz z przodu, raz na plecach.
 6. Pozycja dziecka
  Upewnij się, że dziecko siedzi w nosidełku prosto i nie przechyla się na żadną stronę. Sprawdź to w lustrze!
 7. Noś dziecko blisko siebie
  Im bliżej siebie masz dziecko, tym bliżej twojego środka ciężkości znajduje się jego środek ciężkości, a to sprawia, że noszenie jest jeszcze bardziej komfortowe.

Nosidełka bezpieczne dla stawów biodrowych

Ludzie czasem pytają nas, czy noszenie w nosidełku może szkodzić dziecięcym bioderkom. Jeśli nosisz dziecko w nosidełku BABYBJORN, nie musisz się o to martwić. Niemożliwe jest, by nosidełko powodowało takie problemy jak dysplazja stawów biodrowych. Międzynarodowy Instytut Dysplazji Stawów przetestował nasze nosidełka ergonomiczne i potwierdził, że są bezpieczne dla stawów biodrowych.

Ergonomia dla twojego dziecka

Kiedy dziecko znajduje się w nosidełku, jego biodra, nóżki i kręgosłup są w takiej samej pozycji jak wtedy, gdy masz je na rękach. Ważne, byś nosząc malucha w nosidełku, pamiętał, że najważniejsze są: pionowa pozycja dziecka, która zapewnia swobodny przepływ powietrza, oraz dobre wsparcie dla jego szyi. Noworodki układają się w pozycji nazywanej żabką, z zaokrąglonym kręgosłupem i podkurczonymi nóżkami. We wszystkich nosidełkach BABYBJORN maluchy mogą być noszone w takim ułożeniu, ale nasze nosidełka ergonomiczne zapewniają tę wygodną pozycję także starszym dzieciom.

Rozwój kręgosłupa

Kręgosłup noworodka jest na początku wygięty jak litera C. Potem stopniowo, w miarę dojrzewania, przyjmuje kształt litery S. Nosidełka muszą dawać dobre podparcie dla dziecięcego kręgosłupa na każdym etapie jego rozwoju. Nie musisz się martwić, że plecki Twojego dziecka będą nienaturalnie wyprostowane. Nosidełka BABYBJORN są tak zaprojektowane, by utrzymywały kręgosłup noworodka łagodnie wygięty. (Aby upewnić się, że dziecko siedzi w odpowiedniej pozycji w nosidełku, możesz położyć ręce pod kolanami dziecka i delikatnie przechylić jego biodra.) Jednocześnie nasze nosidełka pozwalają dziecku siedzieć coraz prościej w miarę, jak jego kręgosłup zaczyna wyginać się w kształt litery S.

Rozwój stawów biodrowych

Nosidełka ergonomiczne zapewniają pozycję z szeroko rozłożonymi nóżkami i większe podparcie, dzięki któremu kolana znajdują się na wysokości miednicy. Nosidełka powinny podtrzymywać nóżki jedynie do wysokości kolan, by dziecko mogło swobodnie nimi poruszać. Gdy maluch podrośnie, podparcie nie będzie już tak głębokie, ale nie martw się – nosidełko nadal będzie bezpieczne dla bioder dziecka.

Dla prawidłowego rozwoju stawów biodrowych ważne jest, by w pierwszych miesiącach życia dziecko siedziało w naturalnej pozycji z szeroko rozłożonymi nóżkami. Wszystkie nosidełka BABYBJORN, począwszy od tych przeznaczonych dla noworodków, zapewniają dobre podparcie dla dziecięcych bioderek. Nasze nosidełko ergonomiczne ONE ma szerokie siedzisko również dla starszych dzieci. To zapewnia komfort zarówno dziecku, jak i Tobie.

PRZECZYTAJ INNE ARTYKUŁY Z NASZEGO PORADNIKA

Jak nosić dziecko?

Które nosidełko jest najlepsze dla Ciebie?

Dlaczego warto nosić dziecko?

Nosidełka ergonomiczne

Kiedy można bezpiecznie zacząć używać nosidełka?

Polecane

pixel