Babymoose Opinie z ekomi-pl.com

Kiedy można bezpiecznie zacząć używać nosidełka?

2018-07-06
Kiedy można bezpiecznie zacząć używać nosidełka?

Kiedy można bezpiecznie zacząć używać nosidełka?

Podoba Ci się pomysł używania nosidełka, ale wciąż masz wiele pytań. Kiedy możesz bezpiecznie zacząć korzystać z nosidełka? Czy można bez obaw nosić dziecko na plecach? Tu znajdziesz odpowiedzi na niektóre z najczęściej zadawanych pytań dotyczących bezpiecznego używania nosidełek.

Bezpieczne noszenie

Dziecko jest dla Ciebie najcenniejsze! Dlatego dla nas nie ma nic ważniejszego niż zapewnienie Ci poczucia bezpieczeństwa w czasie korzystania z nosidełek BABYBJORN. A to oznacza użycie wytrzymałych i nietoksycznych materiałów do produkcji naszych nosidełek. Rodzice nie powinni się martwić, kiedy ich dziecko zacznie żuć lub ssać tkaninę nosidełka. Ponadto przeprowadzamy kompleksowe testy, aby nosidełka spełniały najwyższe standardy bezpieczeństwa. Korzystamy z pomocy pediatrów, położnych i ekspertów ds. bezpieczeństwa dzieci, a także wielu rodziców, którzy testują nasze produkty. Wszystko to ma zapewnić bezpieczeństwo podczas używania naszego nosidełka!

Ważne wskazówki, które powinieneś wziąć pod uwagę, gdy zaczynasz używać nosidełka dla dzieci:

  • Zawsze upewnij się, że możesz bez problemu kontrolować swoje dziecko w nosidełku. Nie pozwól, by tkaniny lub ubrania zakrywały malucha tak, że nie widać jego twarzy.
  • Noś dziecko blisko swojego ciała, w pozycji pionowej, która zapewnia swobodny przepływ powietrza.
  • Do nosidełka nie ubieraj dziecka zbyt ciepło. Pamiętaj, że ogrzewać je będzie także ciepło Twojego ciała.
  • Gdy włożysz dziecko do nosidełka, sprawdź, czy wszystkie sprzączki są bezpiecznie zapięte - to konieczne, aby zapewnić dobre wsparcie dla ciała i szyi dziecka.
  • Zamiast schylać się, ukucnij, aby dziecko pozostało w pozycji pionowej.
  • Nigdy nie noś dziecka w nosidełku podczas uprawiania sportu, np. biegania, jazdy na rowerze czy nartach.
  • Nigdy nie kładź się, mając dziecko w nosidełku.

Kiedy można bezpiecznie zacząć nosić dziecko w nosidełku?

Możesz spakować swoje nosidełko do szpitalnej torby i skorzystać z niego, gdy tylko maluch się urodzi! Zajrzyj do instrukcji obsługi, aby upewnić się, że Twoje dziecko ma minimalną wagę wymaganą przez producenta nosidełka (może ona być inna dla różnych modeli). Bliskość mamy i taty jest szczególnie ważna dla noworodka, więc noś swoje dziecko jak najwięcej podczas pierwszych dni jego życia. Spośród różnych typów nosidełek wybierz model odpowiedni dla noworodka – małe nosidełko, które otula ciało maleństwa i ma siedzisko odpowiedniej szerokości.

Bardzo ważne wsparcie szyi

Głowa dziecka stanowi jedną trzecią jego całkowitej masy ciała. To całkiem sporo! Noworodek nie ma siły, aby bez pomocy utrzymać głowę pionowo. Minie kilka miesięcy, zanim rozwiną się jego mięśnie szyi. Wszyscy rodzice muszą nauczyć się wspierać mięśnie szyi malucha za każdym razem, kiedy biorą go na ręce. Odpowiednie podparcie szyi jest oczywiście konieczne również wtedy, gdy noworodek jest w nosidełku. Niezmiernie ważne jest, by nosidełko miało dobrą regulację podparcia szyi – szczególnie podczas pierwszych pięciu miesięcy. BABYBJORN uczyniło z tego swój priorytet.

Dzieci zazwyczaj uwielbiają patrzeć na twarze. Kiedy maluch jest w nosidełku, często podnosi głowę, aby spojrzeć na twoją buzię. Wówczas w całkowicie naturalny sposób wzmacnia mięśnie szyi, tak samo jak wtedy, gdy podnosi głowę, leżąc na brzuszku.

Przodem do świata

Dla wielu dzieci noszenie przodem do świata to świetna zabawa. Mogą obserwować, co dzieje się wokół nich, a ich rączki i nóżki w tej pozycji swobodnie poruszają się. Jednak, aby Twój maluch mógł być noszony przodem do świata, musi mieć silne mięśnie szyi. Dlatego taki sposób noszenia polecamy dla dzieci, które skończyły pięć miesięcy.

Dziecko skierowane przodem do świata nie może spojrzeć na twoją twarz, by poczuć się bezpiecznie. Toteż nosząc je w ten sposób, zwróć jeszcze większą uwagę na sygnały przez nie wysyłane. Odwróć malucha przodem do siebie, jeśli wydaje Ci się niespokojny lub śpiący.

Noszenie dziecka przodem do świata wiąże się z większym naciskiem na ramiona. Dlatego dobrym pomysłem jest zmienianie pozycji noszenia. Odwrócenie malucha przyniesie ulgę ramionom i plecom.

Czy noszenie dziecka na plecach jest bezpieczne?

W nosidełku BABYBJORN One możliwe jest noszenie dziecka na plecach. Docenisz ten sposób noszenia, gdyż waga rosnącego dziecka jest wówczas mniej odczuwalna. To także bardzo praktyczne rozwiązanie, ponieważ wykonywanie codziennych zadań jest dużo prostsze, gdy dziecko znajduje się na plecach.

Nosząc dziecko na plecach, mniej odczujesz jego rosnącą wagę.

Zalecamy wstrzymanie się z noszeniem dziecka na plecach do czasu, gdy skończy ono 12 miesięcy. Przede wszystkim dlatego, że taki sposób noszenia uniemożliwia stałą kontrolę nad maluchem. Nasze nosidełka mają dodatkowe zabezpieczenie w postaci przyszytej do panelu przedniego kieszonki z cienkiej tkaniny, w której znajduje się dziecko. Pozwala ona na łatwe przesuwanie nosidełka wokół ciała noszącego.

Przeczytałeś instrukcję obsługi?

W instrukcji obsługi znajdziesz proste i przejrzyste wskazówki dotyczące dostosowywania i użytkowania nosidełka.

Tu znajdziesz instrukcje obsługi do nosidełek BABYBJORN

PRZECZYTAJ INNE ARTYKUŁY Z NASZEGO PORADNIKA

Jak nosić dziecko?

Które nosidełko jest najlepsze dla Ciebie?

Dlaczego warto nosić dziecko?

Nosidełka ergonomiczne

Kiedy można bezpiecznie zacząć używać nosidełka?

Polecane

pixel