Babymoose Opinie z ekomi-pl.com

Które nosidełko jest najlepsze dla Ciebie?

2018-07-03
Które nosidełko jest najlepsze dla Ciebie?

Które nosidełko jest najlepsze dla Ciebie?

Aby mieć pewność, że wybierzesz nosidełko odpowiadające Twoim potrzebom, powinieneś określić swoje oczekiwania. Czy ma to być małe, proste nosidełko dla noworodka, którego mógłbyś używać już od pierwszego dnia? A może wolałbyś bardziej rozbudowane nosidełko, które posłuży Ci przez kilka lat?

Wybierz nosidełko najlepsze dla Ciebie

Możesz wybrać spośród kilku różnych typów nosidełek. Od modeli prostych w użyciu i najlepszych dla noworodka, po bardziej ergonomiczne nosidełka, w których można nosić starsze dzieci (dzięki konstrukcji tych nosidełek odczuwany nacisk na ramiona i plecy jest mniejszy, więc czas komfortowego użytkowania będzie dłuższy). Wybór najlepszego nosidełka może być wyzwaniem. Najpierw powinieneś określić swoje oczekiwania, następnie porównać modele nosidełek (w czym pomocna będzie nasza tabela), by zdecydować, który z nich najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Jak długo chcesz nosić dziecko w nosidełku?

Potrzebujesz małego nosidełka, idealnego na pierwsze miesiące życia dziecka? Czy może szukasz nosidełka, które można dostosować do rosnącego malucha, bo chcesz korzystać z niego przez kilka lat?

W jakich sytuacjach chcesz używać nosidełka?

Chcesz korzystać z nosidełka w domu, by mieć wolne ręce, czy używać go zamiast wózka, gdy wychodzisz? Im dłużej chcesz nosić dziecko, tym większej redukcji odczuwanego nacisku na ramiona i plecy będziesz oczekiwać. W takim przypadku najlepsze dla Ciebie będzie nosidełko ergonomiczne z pasem biodrowym. Ponadto maluch w nosidełku powinien mieć szeroko rozłożone nóżki, ponieważ pozwala to równomiernie rozłożyć jego ciężar.

W jakiej pozycji chcesz nosić dziecko?

Noworodka należy nosić zawsze przodem do rodzica. W wybranych nosidełkach możliwe jest odwrócenie dziecka przodem do świata. Są też takie modele, w których możesz nosić malucha na plecach, co pozwala zmniejszyć odczuwany ciężar dziecka.

PRZECZYTAJ INNE ARTYKUŁY Z NASZEGO PORADNIKA

Jak nosić dziecko?

Które nosidełko jest najlepsze dla Ciebie?

Dlaczego warto nosić dziecko?

Nosidełka ergonomiczne

Kiedy można bezpiecznie zacząć używać nosidełka?

Polecane

pixel