Babymoose Opinie z ekomi-pl.com

Misja: rodziny testują

 

Babybjorn

 

MISJA: RODZINY TESTUJĄ

Matka dwójki dzieci Lena Fredriksen jest już doświadczoną użytkowniczką nosidełka. Razem z 2-tygodniową córką brały udział w testowaniu nosidełka One. 


LENA I ALICIA TESTUJĄ NOSIDEŁKO ONE

“Będąc jeszcze w ciąży polubiłam stronę BABYBJÖRN na Facebook'u i wyraziłam chęć testowania nosidełek. Kiedy Alicia miała 6 tygodni, zadzwonili i spytali się, czy wciąż jestem zainteresowana.” opowiada Lena. 

Osobą, która zadzwoniła do Leny, była Sofia Wahling, odpowiedzialna za rozwój produktów BABYBJÖRN. Lena słyszała o nosidełku One, jednak dopiero teraz miała okazję je wypróbować - jej zadaniem było noszenie Alicii w nosidełku codzienie przez cały miesiąc.    

“Nosidełko używałam wtedy, kiedy Alicia marudziła w wózku, czy w sytuacjach, gdzie korzystanie z wózka było utrudnione." wyjaśnia Lena. “Zazwyczaj Alicia od razu w nim zasypiała".

Lena jest typem osoby, która nie boi się wytykać błędów, a to czyni ją idealnym testerem. Sofia, jest jej za to bardzo wdzięczna i dodaje "Jesteś w ten projekt bardzo zaangażowana, a tego właśnie szukamy.""Kiedy pierwszy raz trzymałam nosidełko w ręku, zastanawiałam się czy wkładanie go przez głowę, to będzie dobry pomysł.” wspomina Lena. “Jednak, kiedy spróbowałam je przymierzyć z Alicią, diametralnie zmieniłam zdanie. Było to niesamowicie proste i czułam się przekonana, że jest to bezpieczne dla dziecka."


METODA TESTOWANIA PRZEZ LENĘ.

“Zakładałam nosidełko w każdej możliwej sytuacji.” mówi Lena. “Pewnego dnia, znajomy poprosił mnie o ponoszenie ich 9-miesięcznego dziecka. Do tej pory nosiłam lekką i drobną Alicie, a dzięki temu doświadczeniu odkryłam, że nosidełko jest wygodne, także podczas noszenia starszego dziecka."

Lena tłumaczy, że dzięki prostej regulacji pasów nosidełko było idealnie do niej dopasowane, jakby nosiła zimowy kombinezon. Szybko też odkryła, jak łatwo można poluzować pasy, gdy dziecko mocno płacze oraz jakie jest praktyczne w przeróżnych codziennych sytuacjach. 

Po miesiącu używania nosidełka Lena powiedziała: 

“Najważniejsze dla mnie jest to, że nosidełko korzystnie wpływa na moje dziecko. Teraz, kiedy Alicia jest jeszcze mała, wsparcie główki noworodka w nosidełku One dawało mi dodatkowe poczucie bezpieczeństwa. Polubiłam także klamry, które na początku ciężko było mi zamykać i niemalże zrezygnowałam z nosidełka. Teraz jednak czuje się pewniej, jak wiem, że klamry są tak solidne.”

Praca Sofii wcale nie kończy się z chwilą wejścia produktu do sklepów. Wciąż spotyka się z rodzinami testującymi nosidełko, by poznać ich za i przeciw. Różni rodzice i dzieci mają odmienne potrzeby, więc ich opinie mają bardzo duże znaczenie. 


KOGO MASZ SŁUCHAĆ?

“Moja grupa Mama i Dziecko jest dla mnie bardzo ważna." - mówi Lena. “Kiedy Lukas miał kilka miesięcy, regularnie spotykałam się z innymi matkami w Dziecięcej Klinice, a poza nią, byłyśmy w stałym kontakcie online. Dobrze jest porozmawiać nie tylko o dzieciach, ale i o swoich uczuciach z osobami, które tak jak ja żyją w świecie pieluch i nieprzespanych nocy.” 

Lena tuli swoją córkę i wyjaśnia, że straszego brata Alicii - Lukasa, także nosiła w nosidełku. Wymienia 4 różne modele nosidełek używane przez matki z grupy, które doszły do wniosku, że noszenie dziecka w nosidełku, to najlepsza metoda. Wszystkie były przekonane, że wybrały najlepsze nosidełko, na jakie mogły trafić. Rozmowa poszła w kierunku pewności siebie przy pierwszym i kolejnym dziecku. "Przy pierwszym dziecku, trudno było mi przewidzieć, jakie rzeczy są potrzebne dziecku, przy drugim dokładnie wiedziałam, co potrzebuję i w jakim kolorze." Na pytanie Sofii o kolory odpowiedziała:

"Myślę, że jak na nosidełko, to czarny materiał jest najbardziej praktyczny a jednocześnie elegancki. Jednak jakbym miała możliwość, wybrałabym kolor beżowy czy szaro-zielony, ale zakładam, że nie są dostępne?."

Sofia uważnie słucha i robi notatki, możliwe, że jesteśmy świadkami narodzin nowych pomysłów.

 

 

Text: Anna Köhler 


 


 

Rodzina Ström testuje nosidełko We 

Kiedy na świat przyszła córeczka Fridy Ström i jej męża, zapisali się jako chętni do testowania produktów BABYBJÖRN. Jakiś czas później ostateczna wersja nosidełka We ujrzała światło dzienne. Dzięki rodzinom testującym, nosidełko We uzyskało taką formę, jaką ma obecnie. 

 

Frida Ström i jej córka Matilda przez 6 miesięcy testowały nosidełko We.

“Brać udział w tworzenie i rozwój produktu, to niesamowite doświadczenie." mówi Frida Ström.

Frida Ström luźno dodaje, że należy do osób z mocnymi przekonaniami, która nie boi się swojego zdania, dlatego też wyraziła szereg opinii podczas testowania nosidełka.

"Testy są bardzo różne. Czasem pracownik BABYBJÖRN przynosi kilka prototypów nosidełka do przetestowania pod ich okiem."

 

NA TAJNEJ MISJI

Innym razem Frida otrzymała jeden prototyp nosidełka, które przez kilka tygodni miała testować w różnych sytuacjach. 

"Nie wiedziałam, jakie detale 
mam dokładnie sprawdzić."

“Pewnego dnia firma poprosiła mnie o sprawdzenie czy użytkowanie nosidełka jest intuicyjne. Nie wiedziałam, jakie detale mam dokładnie sprawdzić, ponieważ chodziło tu o spotaniczne reakcje i opinie.” 

Frida wyraziła zdanie o materiale (“materiał z jakiego pierwotnie wykonano pas biodrowy, jest za sztywny i trudno regulować pas, kiedy dziecko noszone jest na plecach”), umieszczeniu klamerek (“w prototypie nosidełka, musisz wygiąć nadgarstek, by zapiąć klamrę"), umieszczeniu pasa biodrowego (“w prototypie nosidełka zsuwał się pas biodrowy”).

 

DRZEMKA W PRACY

“Pewnego razu Matilda zasnęła podczas testowania nosidełka. Pamiętam, jak pracownicy BABYBJÖRN byli zachwyceni, bo w końcu mieli okazję sprawdzić, jak łatwo przenosi się śpiące dziecko z nosidełka do kołyski." wspomina Frida.

Teraz Matilda ma 2 lata i ostateczny wygląd nosidełka We powstał dzięki niej i jej małym, testującym kolegom. Było to zabawnie i ekscytujące przeżycie, zobaczyć nosidełko, które powstało także dzięki jej sugestiom. 

 

“Wzięcie udziału w tworzeniu nosidełka, było dla mnie niesamowitym doświadczeniem, podobnie jak używanie końcowego już produktu."

 

Text: Anna-Maria Stawreberg  

 


 

 

 

 

WYKLIKAJ SWOJE IDEALNE NOSIDEŁKO


Każdy z nas ma swoją listę wymagań, jakie ma spełniać nosidełko. Odpowiedz na 4 pytania a nasz interaktywny przewodnik zasugeruje Tobie najlepszy model dla Ciebie i Twojego dziecka.

Interaktywny przewodnik po nosidełkach.
 

POZNAJ EMILY!

Według nas stworzyliśmy najlepsze nosidełka dla dzieci na świecie, a Ty co o nich myślisz? Tego chcielibyśmy się dowiedzieć od naszego najważniejszego źródła - rodziców!

"Nosidełko We jest wyjątkowo wygodne do noszenia i jednocześnie bardzo wytrzymałe. To elegancki wygląd i czarny kolor nosidełka przykuł uwagę mojego męża. Kiedy wychodziliśmy, zawsze on zgłoszał się na ochotnika do noszenia Liam, zwłaszcza, że nosidełko latwo daje się regulować do męża sylwetki."

 


 

 

WIĘCEJ

 

Z myślą o główce

Rozwój dziecka

Noś blisko, czyli wszystko o więzi

Jak powstało nosidełko We

Misja: rodziny testują

Gry i zabawy

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                                                                                         

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                                                                                         

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


                                                               

pixel