Babymoose Opinie z ekomi-pl.com

Lekarze o nosidełkach BABYBJÖRN

 

 

Lekarze-specjaliści o nosidełkach BABYBJÖRN

 

 


 

 

 

Bezpieczeństwo i zdrowie dzieci, to najważniejszy priorytet BABYBJÖRN.

 

Z tego właśnie powodu projektanci BABYBJÖRN ścisle współpracują z pediatrami i położnymi na każdym etapie rozwoju dziecka. Informacje i wszelkie uwagi przez nich przekazywane są niezwykle cenne podczas projektowania nowych oraz udoskonalania już istniejących produktów.
Z produktami typu nosidełka, przeznaczonymi dla noworodków i małych dzieci, zwracamy się do specjalistów medycznych, jak ortopedzi i neonatolodzy. Ich aprobata zapewnia nas o bezpieczeństwie produktu dla dziecka w każdym momencie użytkowania. Przykładem może być zapewnienie, że nosidełko jest korzystne dla bioderek dziecka i zapewnia optymalne podparcie dla główki noworodka czy też, że instrukcje użytkowania są interpretowane zgodne z przeznaczeniem. Nosidełka BABYBJÖRN są praktyczne, ergonomiczne i zaspokajają poczucie bliskości, bezpieczeństwa i stymulacji do rozwoju. 
Przeczytaj opinie niektórych z nich:

 

 

 

 

Prof. dr hab. n. med. Jacek Rudnicki, Polska

 

"Nosidełko BABYBJÖRN doskonale podtrzymuje główkę z tyłu i po bokach. Pozycja „żabki” jest profilaktyką dysplazji stawów biodrowych..."

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dr. Avroy A Fanaroff, USA

University Hospitals Health Systems. Rainbow Babies & Children's Hospital.

 

“Pozycja noszenia dziecka twarzą do rodzica, zwłaszcza w pierwszych miesiącach życia, daje poczucie bliskości z mamą i tatą. Wzrokowy kontakt i ciepło ciała rodzica pomaga dziecku w adaptacji do życia poza brzuszkiem mamy. Nosidełka BABYBJÖRN utrzymują dziecko w wygodnej pozycji i jednocześnie zapewniają prawidłowe wsparcie dla kręgosłupa i bioder."

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dr. Amanda Weiss Kelly, USA

Profesor nadzwyczajny, Pediatra, Kierownik oddziału CWRU School of Medicine. Pediatra Medycyny Sportowej, Rainbow Babies and Children's Hospital, Cleveland, Ohio. 

 

"Nosidełka BABYBJÖRN można używać już od urodzenia. Pierwsze tygdnie są niezwykle ważne dla rozwoju dziecka i dlatego nosidełka zostały tak zaprojektowane, aby zapewnić prawidłowe wsparcie dla głowki, szyi, kręgosłupa i bioderek noworodka. Noszenie noworodka przodem do rodzica, pomaga budować bliską więź pomiędzy dzieckiem a rodzicem a wbudowana wkładka zapewnia stabilną pozycję główki i szyi. Nosidełka BABYBJÖRN utrzymują nóżki w optymalnej pozycji na żabkę."


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dr Göran Kendorf

 

 

 

 

 

 

 

Dr Göran Kendorf, Szwecja

Specialista w dziedzinie pediatrii i ortopedii od 1998 r., Klinika Astrid Lindgren's Children's Hospital i oddział pediatryczno-ortopedyczny w Aleris Specialistvård Järva.

 

"Odpowiednie wsparcie szyi, główki oraz pleców i jednocześnie możliwość swobodnego ruchu rączkami i nóżkami jest niezwykle istotne dla noworodków. Nosidełka BABYBJÖRN spełniają oba te kryteria."


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Profesor nadzwyczajny Ragnar Olegård

 

 

 

 

 

 

Ragnar Olegård, Szwecja

Profesor nadzwyczajny Ragnar Olegård Ragnar Olegård, doktor i profesor nadzwyczajny, były kierownik kliniki pediatrycznej w Mölndal i były kierownik opieki neonatologicznej w Queen Silvia w szpitalu dla dzieci i młodzieży Sahlgrenska University Hospital, Göteborg, Szwecja.

 

"Od samego poczatku nosidełka BABYBJÖRN powstawały w ścisłej współpracy z pediatrami specjalizującymi się w prawidłowym rozwoju nowordków i małych dzieci. Nosidełka są praktyczne, ergonomiczne i zaspokajają potrzeby więzi, bezpieczeństwa i stymulacji." 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dr Garcia Fontecha

 

 

 

 

 

 

Dr Garcia Fontecha, Hiszpania

Specjalista ortopeda-pediatra w szpitalu Vall d'Hebron, Barcelona.

W nosidełku BABYBJÖRN kręgosłup noworodka przyjmuje prawidłowy kształt literki C, dodatkowo rodzic mając dziecko cały czas przy sobie może reagować na jego potrzeby. 

Biodra dziecka mają również wygodną pozycję, co sprzyja prawidłowemu rozwojowi bioder w pierwszych kilku miesiącach życia dziecka. Konstrukcja nosidełka BABYBJÖRN pozwala na swobodny ruch wszystkich stawów nóg, co dodatkowo stymuluje ich rozwój."

 

Dr. García Fontecha - list rekomendacyjny dla nosidełek BABYBJÖRN

 

"Nosidełka BABYBJÖRN zapewniają bezpieczeństwo i komfort, wspierając w ten sposób harmonijny kontakt między rodzicami a dzieckiem..."

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prof Dr med Klaus Parsch

 

 

 

 

 

 

Były kierownik oddziału Pediatryczno-Ortopedycznego w Olgahospital, Stuttgart. Były członek zarządu Deutschsprachige Vereinigung für Kinderorthopädie (Europejskie Towarzystwo Pediatryczno-Ortopedyczne).

 

"Nosidełka BABYBJÖRN zapewniają idealne ułożenie nóg noworodków i niemowląt. Nogi ustawione pod właściwym kątem i możliwość swobodnego nimi poruszania, korzystnie wpływają na rozwój stawów biodrowych. Prawidłowo użytkowane nosidełko wnosi wiele korzyści zarówno dla dziecka jak i rodzica i jest polecany z ortopedycznego pukntu widzenia."

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prof. Hugo Lagercrantz, Szwecja 

Specjalista w dziedzinie pediatrii ze sztokholmskiego Instytutu Karolińskiego.


"Pomiędzy 4. a 6. miesiącem, gdy dziecko zyskuje kontrolę nad trzymaniem główki i wspieraniem ciała oraz zaczyna interesować się elementami otoczenia, sporadycznie można zmieniać pozycję i nosić je tyłem do rodzica."

 

 

 

"...wykonano specjalistyczne pomiary, aby się upewnić, że dziecko w nosidle nie jest poddawane niebezpiecznemu czy nieprzyjemnemu naciskowi na genitalia..."

 

 

Opinia lekarzy nt. noszenia dziecka przodem do świata

 

"Gdy mięśnie pleców i kręgosłupa są wystarczająco rozwinięte i mogą utrzymać główkę dziecka (około 4 miesiąca życia), wówczas można nosić je odwrócone twarzą do świata..."

  

 

 

 

 

 

pixel