Babymoose Opinie z ekomi-pl.com

Lekarze-specjaliści o nacisku na genitalia 

 

W jaki sposób BABYBJÖRN sprawdza, czy dzieci noszone w nosidełkach BABYBJÖRN nie są narażone na szkodliwy nacisk na genitalia?  

Bezpieczeństwo i zdrowie dzieci to najważniejsze wartości brane pod uwagę przy projektowaniu nowych nosidełek BABYBJÖRN. Z tego właśnie powodu BABYBJÖRN współpracuje z pediatrami, położnymi i rodzinami testującymi nosidełka BABYBJÖRN przed ich wprowadzeniem do sprzedaży. Ma to zagwarantować, że każde nosidełko BABYBJÖRN spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa.

Ważnym etapem tego procesu jest kontrola nacisku, jakiemu podlega dziecko noszone w nosidełku BABYBJÖRN. Przy współudziale  Dr. Ragnara Olegadard (dr i prof. nadzwyczajny, były szef kliniki pediatrycznej w Molndal i opieki noworodkowej w Queen Silvia Children’s Hospital przy Sahlgrenska University Hospital w Gothenburgu) wykonano specjalistyczne pomiary, aby się upewnić, że dziecko w nosidle nie jest poddawane niebezpiecznemu czy nieprzyjemnemu naciskowi na genitalia. Badania te były prowadzone we współpracy z Swerea IVF - Swedish Research, w tamtejszych laboratoriach.

W tym celu w nosidełku umieszczono mierzącą obciążenie matę, na której usiadło dziecko. Mata dostarcza wiedzy o miejscach nacisku, bez względu na jego siłę lub ewentualną szkodliwość. Testy przeprowadzono z dziećmi, których waga odbiega od normy dopuszczalnej dla produktu BABYBJÖRN.

Wyniki testów wyraźnie wskazują, że ciężar dziecka przenoszony jest przez guzy kulszowe (2 i 3) oraz plecy lub tors (4) (zależnie od tego, czy dziecko siedzi przodem czy tyłem do rodzica). Nacisk na plecy i tułów jest związany z funkcjami nosidła - podpierania i noszenia dziecka. Badania wykazały, że tak rozłożony nacisk nie tylko mieści się w normach, ale także jest czynnikiem podwyższającym komfort użytkowania. Powyższe badania przeprowadzono na wszystkich modelach nosidełek BABYBJÖRN.

Objaśnienia ilustracji

Ilustracja stanowi graficzne przedstawienie punktów nacisku oraz ich siły, wyznaczonych za pomocą maty pomiarowej umieszczonej w nosidełku pod dzieckiem. Kolory żółty i czerwony oznaczają nacisk o relatywnie większej sile. Badanie zostało przeprowadzone w grudniu 2010 roku z użyciem nosidełka BABYBJÖRN Miracle.

Dziecko uczestniczące w badaniu to chłopiec, w wieku 19 miesięcy, umieszczony w nosidełku tyłem do rodzica.


1. Okolice genitaliów i okolice, na których koncentrowały się pomiary
2.  Prawy guz kulszowy
3.  Lewy guz kulszowy
4.  Plecy dziecka

pixel