Babymoose Opinie z ekomi-pl.com

Jak powstało nosidełko WEBabyBjorn WE

 

Jak stworzyliśmy nosidełko We

W firmie Babybjörn w Solna zoabserwować można osobliwą aktywność pracowników, którzy noszą nosidełka z dużymi lalkami. Najwyższa pora, by przedstawić nosidełko, które powstało z myślą o najprostszych rozwiązaniach. 


NAZWA ROBOCZA: NOSIDEŁKO EASY (ang. łatwy)

"Zaczęliśmy od postawienia sobie pytania, czego rodzice oczekują od kolejnego modelu nosidełka? - wyjaśnia David Karpathakis Thalén, odpowiedzialny za rozwój produktów BABYBJÖRN. “Pierwszorzędną kwestią jest bezpieczeństwo niemowlęcia zwłaszcza w jego pierwszym roku życia. Po drugie, wielu rodziców oczekuje, że nosidełko będzie im służyło przez kolejne kilka lat, kiedy dziecko będzie już większe. Po trzecie, powinno być łatwe w obsłudze, stąd właśnie pomysł na roboczą nazwę Easy."

Nowocześni rodzice
w nosidełku szukają
3 rzeczy...

“Spędziliśmy mnóstwo czasu i włożyliśmy ogrom pracy w udoskonalenie nosidełka tak, by było jak najprostsze w obsłudze. Dotyczy to wszystkich aspektów, począwszy od używania klamry czy prostego i wygodnego przenoszenia dziecka z przodu rodzica na ich plecy." - mówi David. "Korzystanie z nosidełka powinno być tak proste, żeby zawsze było pod ręką gotowe do użycia".


SETKI WERSJI PÓŹNIEJ

"Nosidełko Easy" przeszło długą drogę zanim otrzymało ostateczną nazwę Nosidełko We i dotarło do grupy docelowej. Nad nosidełkiem pracował cały zespół odpowiedzialny za rozwój produktu, a także pediatrzy i ortopedzi, którzy współpracowali z wieloma rodzinami, testującymi nosidełko. Minęło kilka lat, zanim prace nad nosidełkiem zostały zakończone. "Powstało setki wersji, zanim finalny produkt ujrzał światło dzienne. Dokonaliśmy ulepszeń tak, by spełniał wymagania i potrzeby rodziców i dziecka." - wyjaśnia David.

Nosidełko powinno być tak
bezpieczne, żeby każdy 
rodzic, nawet w środku nocy,
mógł włożyć do niego dziecko.

“Jesteśmy bardzo dokładni jeśli chodzi o kwestie bezpieczeństwa. Raz zauważyliśmy, że można zapiąć nosidełko w niewłaściwej kolejności, natychmiast to poprawiliśmy. Cała idea polega na tym, by nie było możliwości korzystania z nosidełka w niewłaściwy sposób. Dla wzmocnienia poczucia bezpieczeństwa przy poprawnym zapięciu słyszalne jest charakterystyczne kliknięcie. wyjaśnia David. “Nosidełko powinno być tak bezpieczne, żeby każdy rodzic, nawet w środku nocy, mógł włożyć do niego dziecko".


CO NA TO LEKARZE

Spacjaliści ds. rozwoju produktu BabyBjörn ściśle współpracowali z pediatrami, ortopedami i lekarzami innych specjalizacji. Podczas testowania każdej kolejnej wersji produktu, to właśnie bezpieczeństwo dziecka jest przede wszystkim brane pod uwagę.

 

Göran Kendorf jest lekarzem pediatrą, ortopedą i jednym z wielu specjalistów zaangażowanym w rozwój nowych modeli nosidełek BABYBJÖRN.

 Babybjorn We

“Waga dziecka rozłożona jest na dużej powierzchni nosidełka BABYBJÖRN, dlatego to dzieci siedzą sobie w nim tak wygodnie” zauważa Göran Kendorf. Demonstruje jak regulować pasy, by kręgosłup był poprawnie podtrzymywany.

Nosidełko jest poprawnie
dopasowane, jeśli możesz 
wsadzić dłoń między plecy 
dziecka a oparcie nosidełka.

“Dla zapewnienia dziecku wygodnej i jednocześnie bezpiecznej pozycji, powinnaś móc włożyć dłoń między plecki dziecka a oparcie nosidełka, to upewni Cię, że nosidełko jest poprawnie dopasowane”

Nie tylko nosidełko We, ale i każde inne nosidełko BABYBJÖRN, zapewnia właściwe wsparcie dla nieukształtowanych jeszcze mięśni szyi i kręgosłupa. Ergonomiczny kształt i wygodny pas biodrowy zapewniają dziecku komfortową pozycję a naturalne ułożenie nóg i rąk, dające swobodę ruchów, korzystnie wpływa na jego dobre samopoczucie. 


Dr Amanda Weiss Kelly jest również zaangażowana w ocenę ergonomii nosidełek - dyrektor Division of Pediatric Sports Medicine, University Hospitals and Rainbow Babies & Children's Hospital; Profesor nadzwyczajny Pediatrics, Case Western University.  


 

"Dla zapewnienia odpowiedniej pozycji bioderkom i kręgosłupowi dziecka, nóżki powinny być szeroko rozpostarte, a plecy i szyja odpowiednio wsparta. Dziecko w każdym nosidełku BABYBJÖRN ma zapewnioną ergonomiczną pozycję", zapewnia Amanda Weiss Kelly.

 

 

Tekst: Anna-Maria Stawreberg 

 


 

 

LEKCJA NOSZENIA

 


 

Noworodek

David, odpowiedzialny za rozwój produktów BABYBJÖRN, tłumaczy czemu noworodek do ok. 5 miesiąca życia powinien siedzieć przodem do rodzica. Noworodka należy nosić wysoko blisko serca a nosidełko powinno zapewnić odpowiednie wsparcie dla jego główki.

Od 5 miesiąca

Kiedy dziecko jest większe i cięższe, dziecko można nosić niżej. Wygodny pas biodrowy nosidełka We, rozkłada ciężar na biodra i talię rodzica. 

Od 1 roku

W nosidełku We od 1 roku życia można nosić dziecko także na plecach rodzica. Oznacza to, że z nosidełka można korzystać przez długi czas: od narodzin do 3 lat.

 

 


 

 

MISJA: RODZINY TESTUJĄ


We wczesnej fazie opracowywania produktu do testowania używane są lalki. Dopiero później rodziny testują poszczególne elementy i funkcje, jakie ma spełniać nosidełko. Korekty wykonywane są na bieżąco zgodnie z ich sugestiami. 

Misja: rodziny testują


 

 

WIĘCEJ

 

Z myślą o główce

Rozwój dziecka

Noś blisko, czyli wszystko o więzi

Jak powstało nosidełko We

Misja: rodziny testują

Gry i zabawy

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                                                                                         

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                                                                                         

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


                                                               

pixel