Babymoose Opinie z ekomi-pl.com

Z myślą o główce 

 

 

Główka dziecka we wczesnym okresie życia stanowi aż 1/3 masy ciała. Kręgosłup noworodka nie jest dość silny, aby utrzymać ja samodzielnie, dlatego właśnie potrzebuje odpowiedniego wsparcia. 


ZDANIEM EKSPERTÓW

"Dzieci rodzą się z właściwym sobie napięciem mięśniowym i dlatego też leżąc na brzuszku starają się samodzielnie dźwigać swoje ciężkie główki." - mówi Camilla Von Lörinszky, pediatra-fizjoterapeuta, klinika Barnsjukgymnasten. Stwierdza także, że rodzice nie powinni ćwiczyć z dzieckiem w dosłownym tego słowa znaczeniu, tylko bawić się z nim w taki sposób, który wzmacnia jego mięśnie. "Po przebudzeniu dzieci uwielbiają leżeć na brzuszku. W ten sposób automatycznie rozwijają mięśnie karku jak i swoje zdolności motoryczne." - wyjaśnia Camilla. Dziecko wzmacnia kark także podczas noszenia w nosidełku, kiedy to stara się spojrzeć na twarz rodzica.Tekst: Anna-Maria Stawreberg 

 


 

 

 

 

"Kiedy trzymasz dziecko na rękach instynktownie podtrzymujesz jego główkę. Jeśli planujesz zakup nosidełka, wybierz takie które zapewnia odpowiednie wsparcie główki." 

  

Göran Kendorf, pediatra-ortopeda w Aleris Specialist Care Centerand the Astrid Lindgren Children’s Hospital, Sztokholm, Szwecja.

 


 


 

 

 

Z MYŚLĄ O NOWORODKACH

Zwłaszcza noworodki wymagają właściwego podtrzymania ciężkiej główki. Dlatego też wszystkie nasze nosidełka posiadają regulowane wsparcie dla główki i szyi dziecka od momentu narodzin.  

 


 

WIĘCEJ

 

Z myślą o główce

Rozwój dziecka

Noś blisko, czyli wszystko o więzi

Jak powstało nosidełko We

Misja: rodziny testują

Gry i zabawy

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                                                                                         

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                                                                                         

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


                                                               

pixel