Babymoose Opinie z ekomi-pl.com
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

THULE Chariot - FAQ - Bezpieczeństwo

W jakim wieku powinno być dziecko, aby rozpocząć z uprawianie narciarstwa biegowego?

Narciarstwo biegowe na odpowiednio przygotowanych trasach można zacząć uprawiać z dzieckiem, które ukończyło sześć miesięcy. Należy brać jednak pod uwagę temperaturę zewnętrzną: dziecko siedzi nieruchomo, więc potrzebne są dodatkowe warstwy ubrań, aby zapewnić mu ciepło. Zakup ciepłego śpiworka jest doskonałym wyborem do zestawów Thule do narciarstwa biegowego i pieszych wycieczek.

 

W jakim wieku powinno być dziecko, aby wozić je w przyczepce ciągniętej za rowerem?

Jazda za rowerem jest niewskazana, dopóki dziecko nie skończy co najmniej pierwszego roku życia i nie jest zdolne samodzielnie siedzieć bez pomocy. Zalecamy, aby dziecko jadące w przyczepce zawsze miało prawidłowo założony kask. Te zalecenia są zgodne z szeroko stosowanymi standardami przemysłowymi

 

W jakim wieku powinno być dziecko, aby rozpocząć z nim jogging?

Jogging z dzieckiem można rozpocząć, gdy skończy ono sześć miesięcy, używając wkładek dla niemowląt Thule lub wożąc je w wózku Thule Chariot Chinook w pozycji półleżącej. Zalecamy jogging na gładkich ścieżkach, dopóki dziecko nie skończy co najmniej pierwszego roku życia

 

W jakim wieku powinno być dziecko, aby rozpocząć z nim spacery?

Spacery w płaskim terenie można rozpocząć już z noworodkiem. W przypadku tak małych dzieci zalecamy korzystanie z wkładki dla niemowląt Thule lub z wózka Thule Chariot Chinook z siedzeniem ustawionym w położeniu półleżącym.

 

Czy trzeba zakładać kaski rowerowe dzieciom, które są pasażerami?

Ze względów bezpieczeństwa dziecko jadące w wózku za rowerem zawsze powinno mieć kask.

 

Czy mogę jeździć z wózkiem dziecięcym na łyżworolkach?

Kategorycznie odradzamy jeżdżenie z wózkiem dziecięcym na łyżworolkach, gdyż produkt ten nie jest przystosowany do takiego celu. Badania wykazują, że wypadki na łyżworolkach zdarzają się częściej niż przy joggingu lub spacerach z wózkiem.

 

Jakim testom bezpieczeństwa poddane zostały wózki dziecięce Thule?

Wózki dziecięce Thule to produkt, który przez wiele lat testowano wewnętrznie i w terenie. Niektóre testy obejmują: uderzenia boczne i od tyłu, upadek do przodu, zawieszenie, wywrócenie oraz wytrzymałość podczas jazdy przez dłuższy czas na specjalnie przygotowanych nierównych drogach. Wszystkie wózki spełniają wymagania międzynarodowych standardów bezpieczeństwa. Wózki testowano pod kątem spełnienia lub przekroczenia wymagań standardów ASTM i EN.

 

Czy mogę używać zestawu do holowania przyczepki z motorowerem lub rowerem elektrycznym?

Nasze wózki mogą być używane z rowerami z dodatkowym napędem elektrycznym (Ebike), pod warunkiem przestrzegania wszystkich ostrzeżeń zawartych w instrukcji użytkowania zestawu do holowania przyczepki rowerowej. Nie można wówczas przekraczać maksymalnej prędkości 25 km/godz. W sprawie prawidłowego montażu i zgodności tego zestawu z posiadanym sprzętem należy skontaktować się z lokalnym dealerem firmy Thule. Motorowery spalinowe NIE są zalecane. Ponadto zawsze należy przestrzegać lokalnych przepisów.

 

Czy wózki dziecięce mają jakąś ochronę przed promieniowaniem ultrafioletowym?

Nasze przezroczyste okna poliuretanowe pochłaniają ponad 99% promieniowania UVA i UVB. Przednia siatka chroni w 49%, a siatki razem zapewniają ochronę na tym samym poziomie co przyciemniany plastik.

pixel