Babymoose Opinie z ekomi-pl.com
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Nova promieniowanie

 

PULSACYJNE PROMIENIOWANIE RADIOWE

Elektroniczne nianie działające w systemie DECT emitują w ciągu sekundy sygnał radiowy złożony z wielu pojedynczych silnych impulsów o mocy osiągającej 250 mW. Jest to ten sam typ promieniowania radiowego jaki emitują telefony komórkowe. Pulsacyjne promieniowanie radiowe uważa się za szkodliwe dla systemu nerwowego. Stwierdzono zmiany w zachowaniu dzieci (nerwowość, zwiększona płaczliwość), których opiekunowie używali elektronicznych niań działających w systemie DECT. Dzieci absorbują bowiem około dwukrotnie większą dawkę promieniowania na kilogram masy ciała niż dorośli.

Elektroniczne nianie NOVA korzystające z transmisji analogowej nie budzą takich zastrzeżeń.

SmartNOVA wykorzystuje unikalną technologię CARE opracowaną przez firmę NOVA. Gwarantuje ona łączność bez zakłóceń oraz automatyczny dobór kanałów NIE NARAŻAJĄC DZIECKA na silne pulsacyjne promieniowanie radiowe jak ma to miejsce w przypadku elektonicznych niań pracujących w systemie DECT.

SmartNOVA emituje promieniowanie radiowe na poziomie 1.3% promieniowania emitowanego przez elektroniczne nianie pracujące w systemie ECO DECT. Pulsacyjne promieniowanie radiowe emitowane przez systemy DECT/Eco- DECT jak wskazują wyniki rosnącej liczby badań, jest krytyczne dla systemu nerwowego człowieka. 

 


pixel