Babymoose Opinie z ekomi-pl.com
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jesteśmy dystrybutorem Kid's Concept i mamy się czym chwalić!

2023-05-02
Jesteśmy dystrybutorem Kid's Concept i mamy się czym chwalić!

SCANDINAVIAN BABY oficjalnym dystrybutorem Kid's Concept

Szwedzki producent drewnianych zabawek Kid's Concept dołącza on do 8 innych starannie wyselekcjonowanych marek z naszego portfolio. Skandynawski design, troska o najwyższą jakość, bezpieczeństwo dzieci i środowiska, którym Kid's Concept podbiło serca dzieci i rodziców sprawiają, że idealnie pasuje do naszej oferty.

O marce Kid's Concept

Nie bez powodu zostaliśmy dystrybutorem Kid's Concept. Od ponad 18 lat oferujemy w SCANDINAVIAN BABY produkty dla dzieci i rodziców łączące w sobie najwyższą jakość, bezpieczeństwo, funkcjonalność i nowoczesne wzornictwo rodem ze Skandynawii. Marka Kid's Concept właśnie z tego słynie, więc doskonale wpisuje się w portfolio naszych marek. Firma Kid's Concept powstała w 2007 roku, kiedy jej założycielki Anna Enander, Amelie Råberg i Johanna Backman spostrzegły, że na rynku brakuje dziecięcych mebli i elementów wyposażenia wnętrz. Pokoje dla dzieci były wówczas zwykle umeblowane różnymi meblami dla dorosłych i urządzone w sposób praktyczny, tak by przez długi czas nie trzeba było niczego zmieniać. Nie istniała koncepcja, zgodnie z którą zabawki, meble dziecięce i elementy wyposażenia wnętrz o tej samej tematyce można dopasować do siebie, aby stworzyć pokój dziecięcy, w którym wszystko ze sobą współgra.

I tak narodził się Kid’s Concept. Pojawiły się kolekcje o harmonijnych barwach, przy których powstawaniu położono szczególny nacisk na własny oryginalny projekt, zrównoważony rozwój i zabawę. Powstały różne serie w pasujących do siebie kolorach. Dzięki połączeniu funkcjonalnych zabawek, praktycznych mebli dziecięcych i wysokiej jakości elementów wystroju wnętrz w stylu skandynawskim (wykonanych z drewna, z różnymi motywami) urządzanie pokoju dziecięcego stało się łatwiejsze. Świeże pomysły i ich znakomita realizacja szybko odniosły sukces. Motto „Pozwól dzieciom być dziećmi” towarzyszy marce od samego początku.

Idea zabawek Kid's Concept

Chcielibyśmy, aby kolekcje Kid's Concept stały się scenerią wspaniałych wspomnień z dzieciństwa i inspirowały do aktywnej zabawy, podczas której dzieci mogą tworzyć swój własny świat z wykorzystaniem naszych produktów. Pomyśleliśmy o wszystkim, począwszy od zabawek inspirujących do odgrywania ról, budowania kryjówki, urządzenia sklepu czy kawiarni, kładzenia pluszowych zwierzątek do łóżka albo zakładania pierwszego zespołu rockowego, a na małych meblach używanych w salonie lub kuchni skończywszy. Dzięki skandynawskiej stylistyce dziecięce meble Kid's Concept będą pasować do każdego pomieszczenia w domu.

Trwałość i zrównoważone materiały

Siedziba marki znajduje się w Viared, w mieście Borås w Szwecji. Od samego początku twórczynie postanowiły unikać plastiku i skupić się na zrównoważonych materiałach. Już na etapie projektowania świadomie decydują o wyborze materiałów, dbając jednocześnie o funkcjonalność i trwałość produktu, ponieważ chcą, aby zabawki i meble Kid's Concept mogły być przekazywane przez starsze rodzeństwo młodszemu, a może nawet sprzedawane jako używane. Źródłem wielu inspiracji mogą tu być nasze własne stare zabawki albo sklepy z używaną odzieżą. Kwestia dbałości o środowisko jest dla nas priorytetowa, ponieważ troszczymy się o nasze i przyszłe pokolenia. Zawsze pierwszym wyborem jest drewno z certyfikatem FSC. Ponadto marka dokłada starań, by zabawki były neutralne i cieszyły wszystkie dzieci, bez względu na płeć.

Jak powstają zabawki Kid's Concept, czyli od szczegółu do dobrego projektu

Projektantka Kid's Concept, Lotta Hallenius, zwraca uwagę na szczegóły. Lubi odkrywać i wypróbowywać nowe rzeczy, pracować z różnymi materiałami i kolorami, zestawiać je i tworzyć interesujące połączenia. Proces rozpoczyna się zawsze od spojrzenia na świat z perspektywy dziecka i zazwyczaj prostego rysunku na kartce papieru. Zabawki muszą być bezpieczne i funkcjonalne. Aby utrzymać wysoką jakość, dzięki której produkty Kid's Concept spełniają wszelkie normy, marka zobowiązuje się do ścisłej długoterminowej współpracy z wybranymi wykwalifikowanymi dostawcami, głównie w Azji iw Europie.

Za każdym razem, gdy projektanci Kid's Concept pracują nad produktem, szczególnie dbają o połączenie idei zrównoważonego rozwoju z wymogiem funkcjonalności. Zanim w pełni przetestowany produkt trafi do rąk dziecka, może minąć od sześciu do osiemnastu miesięcy.

Odpowiedzialność i zaufanie

Produkty Kid’s Concept są dostępne w naszym sklepie internetowym, sklepach internetowych sprzedawców i sklepach stacjonarnych w około 30 krajach na całym świecie. Największym rynkiem jest Europa. Mamy nadzieję, że za pośrednictwem naszych mediów społecznościowych będziecie dzielić się swoimi wspomnieniami i pięknymi zdjęciami. Nasi odbiorcy oraz sprzedawcy są dla nas źródłem inspiracji. Jak mówią właściciele marki, każdy kto pracuje dla Kid's Concept jest świadomy zaufania, jakim zostaliśmy obdarzeni, i spoczywającej na nas odpowiedzialności, dzięki temu możemy tworzyć, pracować nad nowymi pomysłami i docierać do coraz większej liczby dzieci w każdym wieku.

Drewniane zabawki Kid's Concept z nagrodą Zabawka Roku 2023

Z radością dzielimy się informacją, że nasze produkty zostały docenione w najbardziej prestiżowym konkursie w Polsce Zabawka Roku 2023. Najlepsze zabawki i akcesoria dla dzieci są testowane i oceniane pod względem ich wartości edukacyjnych, jakości wykonania, funkcjonalności, designu i bezpieczeństwa. Dzięki temu rodzicom łatwiej świadomie wybrać najlepsze produkty dla swojego dziecka. Nagrodzono aż 2 produkty marek dystrybucyjnych SCANDINAVIAN BABY: układankę-mozaikę Kid's Concept i nosidełko MiniMeis. Zabawka Roku i Nagroda Rodziców to odznaczenie, które budzi zaufanie rodziców, bo symbolizuje jakość wykonania, wyjątkowy pomysł, który stoi za produktem i jego pozytywny wpływ na rozwój dziecka. Nagrodzone w wiosennej, 17-stej już edycji konkursu produkty to podpowiedzi dla rodziców, którzy szukają ciekawych prezentów na Dzień Dziecka, Komunie, majówkę czy wakacyjne wyjazdy.

Drewniana układanka-mozaika Kid’s Concept wygrała w kategorii puzzle i układanki.

Polecane

pixel