Babymoose Opinie z ekomi-pl.com

Dots of Fauna – delikatny deseń inspirowany górskim krajobrazem

 


Elodie details dots of fauna

 

Historia wzoru

Dots of Fauna to nowy, subtelny wzór z kolekcji Elodie Details. O tym, jak powstał, rozmawialiśmy z Lindą, założycielką firmy i dyrektorem kreatywnym.

 

Jak tworzy się nowe desenie? Od czego zaczynasz?

Szczerze mówiąc, to zazwyczaj całkiem proste. Musisz tylko zwrócić uwagę na to, jak Twój mózg reaguje na otaczający Cię świat. Na czym skupia się Twoje spojrzenie? Jakie detale pozostają w pamięci i dlaczego? Czy to kolor, kształt a może ich kombinacja?

 

A skąd się wziął ten konkretny pomysł?

Zrodził się podczas wędrówki po górach, którą odbyłam rok temu. Nie to, bym zobaczyła śnieżną panterę lub inne dzikie zwierzę, ale zaintrygowały mnie widlaste nagie gałęzie drzew i śnieg pod nimi. Obserwowałam, jak się zmieniają i grają kilkoma jasnymi kolorami. Chciałam to jakoś uchwycić.

 

W porównaniu z innymi deseniami, które znamy z kolekcji Elodie Details, Dots of Fauna wygląda jak ręcznie rysowany. Dlaczego?

Właśnie wróciliśmy z inspirującej podróży do Paryża, gdzie głównie szukaliśmy ceramiki i naczyń glinianych. Lekka kreska i techniki malowania akwarelą zafascynowały mnie. Postanowiłam je połączyć i wykorzystać do uchwycenia tej gry światła i koloru z górskiego krajobrazu. Dla nowej kolekcji szukałam wzoru, który można by zestawiać z naszymi pozostałymi motywami. Dlatego wybrałam delikatne plamki. Z tego samego powodu uznałam, że powinny być raczej graficzne i neutralne w barwie, żeby stanowiły uzupełnienie dla innych nowych wzorów serii „Escape in the Ordinary”, a nie kłóciły się z nimi.

 

Masz jakieś ulubione zastawienia?

Myślę, że Dots of Fauna świetnie pasują do większości rzeczy. Ale szczególnie jestem zadowolona z zestawienia zimowej czapki Dots of Fauna ze śpiworkiem do wózka Mineral Green. To taka harmonijna kombinacja, jakiej zawsze szukam.

 

 

pixel