Babymoose Opinie z ekomi-pl.com
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Zostać rodzicem

2018-04-25
Zostać rodzicem

Jak to jest zostać rodzicem?

Odpowiedzi na to pytanie jest zapewne tyle, ilu jest rodziców. Zdaniem doktora Coxa z serialu Scrubs (polski tytuł Hoży doktorzy) rodzicielstwo przypomina „posiadanie psa, który powoli uczy się mówić”. Znaleźć można także bardziej poetyckie opisy. Wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarkę: „wiersz o rodzicielstwie”. Jeśli będziesz w odpowiednim nastroju, możesz czytać ze łzami w oczach nawet kilka godzin.

Razem z Elodie Details zdecydowanie zachęcamy, byś – niezależnie od tego, jak podchodzisz do rodzicielstwa – przeżywał je, pamiętając, kim jesteś (lub byłeś). Nie porzucaj swoich pasji, bo nie musisz tego robić. Podaruj sobie rzeczy, które lubisz, i otaczaj się pięknymi przedmiotami, tak jak to (prawdopodobnie) robiłeś dotąd. To wszystko może okazać się pomocne, gdy będzie brakować Ci snu (a taki czas nastanie, nie zamierzamy Cię okłamywać).

Elodie Details zaprosiło kilka mam do dyskusji na temat bycia rodzicem, by opowiedziały o swoich oczekiwaniach z okresu ciąży i porównały je z późniejszymi doświadczeniami. Mamy były zgodne co do tego, że dobrze jest przygotować miejsce do przewijania, jeszcze zanim urodzi się dziecko. Zatem pozwólcie, że razem z Elodie Details udzielimy Wam kilku wskazówek i polecimy nasze ulubione akcesoria.

Gdy przygotowujesz pokój dla dziecka, konieczność zorganizowania miejsca do przewijania (pieluszki, mokre chusteczki, wygodne miejsce dla malucha) wydaje się oczywista, prawda? Jak się okazuje, dzieci generalnie nie lubią przewijania. Wiercą się i płaczą, co sprawia, że zmiana pieluszki czy ubrania staje się bardziej skomplikowana, niż można by sądzić. Oto nasze niezbędniki, bez których nie wyobrażamy sobie przygotowania wygodnej, dobrze zorganizowanej i wyposażonej przestrzeni. Dzięki nim przewijanie może stać się miłym (a przynajmniej dość miłym) doświadczeniem zarówno dla dziecka, jak i dla rodziców.

  1. Zadbaj o to, by małe rączki były zajęte – na przykład zabawką Blinkie Bonnie.
  2. Pokrycie przewijaka lubi się brudzić (uwierz nam), dlatego warto mieć zapasowe na zmianę. Przyda się, gdy zabrudzone pokrycie trzeba będzie wyprać. Nasze pokrowce na przewijak są bardzo stylowe i posiadają certyfikat OEKO-TEX. W opakowaniu znajdują się dwie sztuki.
  3. Odkażacz do rąk. Ustawienie przewijaka przy umywalce nie zawsze jest możliwe. Odkażacz to dobre rozwiązanie, gdy nie ma wygodnego dostępu do bieżącej wody.
  4. Karuzela z pozytywką. Zazwyczaj rodzice montują karuzelę nad łóżeczkiem. My jednak proponujemy, byś umieścił ją (także) nad przewijakiem – w ten sposób przykujesz uwagę niecierpliwego malucha.
  5. Zachowanie porządku będzie łatwiejsze dzięki organizerowi Zip&Go, w którym schowasz wszystko, co potrzebne dla dziecka. Jest bardzo poręczny, możesz włożyć go do torby i zabrać ze sobą na spacer lub wycieczkę.
  6. Pozbywanie się pieluch. Kosz na pieluchy ze szczelnym wieczkiem z pewnością nie jest najbardziej efektownym elementem na liście rzeczy do pokoju dziecka, ale zaufaj nam: musisz go mieć w pobliżu przewijaka, w zasięgu ręki.

Powodzenia w realizacji planów! (I nie mamy na myśli jedynie przygotowania miejsca do przewijania.)

Polecane

pixel