Babymoose Opinie z ekomi-pl.com

Słodkie sny z BABYBJORN! Gdy marzysz o przespanej nocy

2021-01-25
Słodkie sny z BABYBJORN! Gdy marzysz o przespanej nocy

Kolejna bezsenna noc? Nie jesteś sam. Z brakiem snu po narodzinach dziecka boryka się większość rodziców. Głowa do góry – będzie lepiej!

Poniżej znajdziesz porady, które pomogą Ci radzić sobie z brakiem snu i pozwolą oszczędzić nieco energii na kolejny dzień.

Tak, być może już to słyszałeś, ale warto powtórzyć: staraj się spać, gdy dziecko śpi. Wyłącz telefon, zapomnij o liście rzeczy do zrobienia i spróbuj odpocząć, gdy maluch zaśnie.

Po drugie, spróbuj karmić w nocy z zamkniętymi oczami. Niemowlę pragnie interakcji – a karmienie to niewątpliwie sprzyjający temu moment – dlatego często szuka kontaktu wzrokowego. Jednak nie ma zegara biologicznego, dlatego musisz pomóc mu odróżnić interaktywne karmienie w ciągu dnia od karmienia podczas snu w nocy. Spróbuj zatem w nocy robić to z zamkniętymi oczami. Twoje dziecko w końcu weźmie z Ciebie przykład, dzięki czemu szybciej ponownie zaśnie.

I wreszcie, śpij na zmianę. Jeśli masz partnera, podziel się ciężarem i śpijcie na zmianę.

Potrzebujesz więcej porad, jak uśpić dziecko? Poznaj 7 naszych sposobów: Słodkie sny z BABYBJORN! Siedem skutecznych sposobów jak uśpić dziecko

Polecane

pixel