Babymoose Opinie z ekomi-pl.com
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Przygotowanie do rodzicielstwa

2018-04-17
Przygotowanie do rodzicielstwa

Przygotowanie do rodzicielstwa

Co dzieje się w umyśle osoby oczekującej narodzin dziecka? Emocjonalnie nic nie może w stu procentach przygotować Was do rodzicielstwa. Każda sytuacja i każde doświadczenie są bowiem wyjątkowe. Jednak o akcesoriach możecie i powinniście pomyśleć wcześniej. Wózek, fotelik samochodowy, kojec, leżaczek, mata edukacyjna, smoczek, śliniaczek, butelka do karmienia, kocyki, pościel… Wygląda na to, że dzieci potrzebują tysiąca rzeczy. Jakie zakupy zatem powinniście rozważyć jeszcze przed narodzinami? Elodie Details zaprosiło blogerki Amandę Panahi, Anję Forsnor, Emily Ödmark i Trude Falch Belland – do dyskusji na ten właśnie temat. Poniżej przedstawiamy skróconą relację z tego spotkania.

Rozmowa dotyczyła tego, jakie były sposoby myślenia przyszłych mam i oczekiwania dotyczące niemowlęcych gadżetów podczas pierwszych ciąży. Które rzeczy kupiły z wyprzedzeniem? Których zakupów żałują, a z których były zadowolone? Jedną z pierwszych wymienionych przez wszystkie mamy rzeczy był wózek głęboki lub spacerowy. Jednak w dyskusji szybko pojawiły się i inne artykuły niemowlęce.

Kocyki i ręczniki

Niewątpliwym faworytem mam są kocyki. „Nie miałam pojęcia, ilu kocyków i ręczników będziemy potrzebować, gdy urodzi się dziecko. […] Teraz mam wrażenie, że korzystamy z kocyka wszędzie i cały czas” – wyznała Amanda.

Z tą opinią zgodziła się również Anja i dodała, że szczególnie przydatne są cienkie kocyki. „Gdy Lily była mała, pojechaliśmy na wycieczkę do Tajlandii. Używaliśmy wówczas kocyka zarówno jako ręcznika, jak i jako osłony przed słońcem. Teraz zdecydowanie polecam go przyszłym rodzicom.”

Bawełniane ręczniki i torba dla mamy

Bawełniane ręczniki do buzi i torby na niemowlęce akcesoria także należą do tych rzeczy, z których zakupu goszczące u nas mamy były zadowolone. Chociaż Anja dodała, że na początku właściwie nie potrzebowała specjalnej torby. „Korzystałam po prostu z małej torebki, którą wypchałam pieluszkami i mokrymi chusteczkami.” Jednak po niedługim czasie torebka nie mieściła już wszystkich niezbędnych rzeczy i Anja potrzebowała większej, bardziej funkcjonalnej torby.

Podsumowanie rozmowy

Z doświadczeń Amandy, Anji, Emily i Trude wynika, że przygotowując się do narodzin dziecka, należy skupić się przede wszystkim na artykułach związanych z higieną. Szybko przekonacie się, że potrzebujecie ich więcej, niż sądziliście. Body na zmianę, ręczniki i bawełniane ręczniczki do buzi to rzeczy, których najbardziej brakuje podczas pierwszych tygodni. Zatem oczekując dziecka, powinniście przede wszystkim przygotować dobrze wyposażone miejsce do przebierania i przewijania. Ponadto upewnijcie się, że także poza domem nie zabraknie Wam niczego, co niezbędne (chyba że chcecie spędzić pierwsze miesiące życia dziecka, nie opuszczając domu). Funkcjonalna i pojemna torba z matą do przewijania to dobre rozwiązanie.

Na zakończenie dyskusji poproszono każdą z mam, by wybrała trzy artykuły z asortymentu Elodie Details, które dołączyłaby do swojej wyprawki jeszcze przed porodem. Ich typy znajdziesz pod tym wpisem.

Polecane

pixel