Babymoose Opinie z ekomi-pl.com

Przewodnik BabyBjörn ergonomicznego noszenia niemowląt

2023-10-10
Przewodnik BabyBjörn ergonomicznego noszenia niemowląt

Ergonomiczne noszenie niemowląt

Stworzyliśmy ten przewodnik, aby podzielić się fachową wiedzą i dodać rodzicom pewności siebie przy wyborze nosidełka dla dziecka. Jest to dla nas zawsze punkt wyjścia podczas opracowywania nowych i ulepszania istniejących produktów. Kierując się wieloma latami doświadczenia i ambicją wykraczania poza istniejące normy bezpieczeństwa, chcemy oferować produkty, z których rodzice mogą korzystać bez najmniejszych obaw.

Czym jest ergonomia?

"Dla nas oznacza to holistyczne podejście do całego ciała rosnącego niemowlęcia stosowane w procesie projektowania nosidełek".

Pojęcie „ergonomicznych nosidełek” jest często stosowane w odniesieniu do nosidełek, które utrzymują nogi niemowlęcia w pozycji M, tj. z kolanami uniesionymi nieco wyżej niż jego biodra. Jednak pozycja M to tylko jedna z wielu możliwości noszenia dziecka. Istnieje kilka innych, równie dobrych pozycji noszenia, a także kilka ergonomicznych nosidełek o innej konstrukcji. Jednak dla BabyBjörn ergonomia to coś więcej niż tylko pozycja nóżek niemowlęcia. Jest dla nas oczywiste, że mówiąc o ergonomii i ergonomicznych nosidełkach musimy wziąć pod uwagę całe ciało i rozwój dziecka.

Współpraca z ekspertami medycznymi

BabyBjörn od dziesięcioleci jest pionierem w tworzeniu bezpiecznych, ergonomicznych i wygodnych nosidełek. Nasze pierwsze nosidełko Close To Heart zadebiutowało 50 lat temu. Od tamtej pory w nosidełkach BabyBjörn noszonych było ponad 45 milionów dzieci.

Opracowanie nosidełka to proces, który trwa kilka lat. Przed wprowadzeniem na rynek każdy produkt tego typu poddawany jest wielu testom w naszych laboratoriach wewnętrznych i zewnętrznych, aby upewnić się, że spełnia szereg norm bezpieczeństwa.

Współpraca z ekspertami medycznymi to ważna część naszej pracy. Polegamy na wiedzy medycznej na każdym etapie, od pomysłu do gotowego produktu, dzięki czemu nasze nosidełka są bezpiecznym wyborem o najwyższej jakości.

Ergonomia i podparcie głowy

Zanim dziecko nauczy się samodzielnie trzymać główkę w górze, ważne jest, aby nosidełko zapewniało mu odpowiednie podparcie, pomagające utrzymać tę część ciała w pionie.

Główka dziecka odpowiada za około jedną czwartą jego masy ciała, czyli ponad dwukrotnie więcej niż u dorosłego. Łatwo zrozumieć, dlaczego szyja dziecka potrzebuje wsparcia w pierwszych miesiącach jego życia. Dlatego podparcie główki jest tak ważnym elementem ergonomicznego nosidełka. Część rodziców i dzieci preferuje pełne rozwinięcie tego elementu tak, aby obejmował on całą główkę dziecka. Część czuje się wygodniej po złożeniu podparcia, co nadal zapewnia dobrą stabilizację szyi. Ogólnie rzecz biorąc, podparcie powinno być na tyle wysokie, aby główka dziecka nie mogła odchylić się do tyłu. Wszystkie nosidełka BabyBjörn mają regulowane podparcie głowy, które można dostosować do rosnącego dziecka.

Ergonomia, podparcie pleców i swobodne oddychanie

Opracowując nosidełka BabyBjörn, bierzemy pod uwagę kształt pleców dziecka. Wszystkie nasze modele tych produktów zapewniają podparcie pleców, które jest niezbędne dla niemowląt.

Konstrukcja naszych nosidełek zapewnia również równomierne rozłożenie ciężaru dziecka, aby nie wywierać nadmiernego nacisku na dolny odcinek jego pleców. Podczas noszenia dziecka w nosidełku ważne jest, aby jego główka nie opadała do przodu, czyli by dziecko nie opierało bródki o własną klatkę piersiową. Tchawica dziecka jest miękka i wrażliwa na nacisk, co oznacza, że oddychanie może być utrudnione, jeśli szyja dziecka jest zbyt mocno wygięta w którymkolwiek kierunku. Dlatego bardzo ważne jest, aby nosidełko zapewniało dobre podparcie pleców dziecka i nie pozwalało mu na obranie pozycji zgarbionej. Wszystkie nosidełka BabyBjörn zapewniają odpowiednie podparcie pleców. Dzięki temu dziecko może siedzieć w wyprostowanej pozycji i zachować drożność dróg oddechowych. W nosidełku BabyBjörn dziecko może też swobodnie ruszać rączkami i nóżkami, co pomaga mu rozwinąć poczucie równowagi.

Ergonomia i pozycje noszenia

Możliwość wybrania różnych pozycji noszenia jest kluczowym elementem ergonomii noszenia niemowlęcia. Wszystkie nasze modele nosidełek mogą być używane od urodzenia (bez konieczności stosowania żadnej wkładki dla niemowląt).

Po ukończeniu pięciu miesięcy życia większość dzieci jest gotowa na noszenie twarzą do świata. W tym wieku biodra, kręgosłup i mięśnie szyi dziecka są dostatecznie rozwinięte, a szyja jest wystarczająco silna, aby utrzymać główkę w pionie. Wiele pięciomiesięcznych niemowląt potrafi samodzielnie siedzieć i zazwyczaj wykazuje ciekawość i zainteresowanie tym, co dzieje się wokół nich.

Noszenie przodem do świata to opcja, która sprawia przyjemność wielu rodzicom i dzieciom, podczas gdy inni preferują pozycję przodem do rodzica, nawet po ukończeniu piątego miesiąca życia. Zachęcamy rodziców, aby uważnie obserwowali reakcje dziecka i wspólnie z nim decydowali o najlepszej pozycji noszenia.

Ergonomia, pozycja nóg i dysplazja bioder

BabyBjörn projektuje nosidełka od 50 lat, zatem debata o nosidełkach i dysplazji bioder nie jest nam obca. Wiemy również, że przysparza to niepotrzebnych zmartwień rodzicom, którzy naturalnie chcą dla dziecka tego, co najlepsze.

W naszych nosidełkach nóżki dziecka są rozstawione wystarczająco szeroko, a biodra dobrze podparte. W zależności od wieku dziecka i obszaru zastosowania nosidełka, nasze modele oferują różne szerokości utrzymania pozycji nóżek. Nasze nosidełka oraz położenie nóżek dziecka można dostosowywać w miarę dorastania dziecka. Cechą wspólną wszystkich naszych nosidełek jest ich ergonomiczne bezpieczeństwo i dbałość o zdrowy rozwój dziecka. Materiał nosidełka delikatnie otula dziecko, a konstrukcja pomaga równomiernie rozłożyć ciężar jego ciała. Oznacza to, że rodzice nie muszą się martwić, że cały ciężar dziecka opiera się na jego kroczu.

Dr Charles T. Price, dyrektor Międzynarodowego Instytutu Dysplazji Stawów Biodrowych na temat nosidełek i dysplazji bioder:

„Nie ma dowodów na to, że jakikolwiek produkt do noszenia dzieci lub niemowląt powoduje dysplazję bioder. Dowody na szkodliwość określonych pozycji bioder wiązane są z ciasnym owijaniem niemowląt w becikach, tak że ich biodra i kolana są przez długi czas utrzymywane w pozycji wyprostowanej. Międzynarodowy Instytut Dysplazji Stawów Biodrowych uważa, że pozycja M może być korzystna dla niemowląt z istniejącą dysplazją lub niestabilnością bioder, ale nie ma dowodów na to, że inne pozycje podczas noszenia dzieci mogą być szkodliwe. Badania przeprowadzone w Hiszpanii wykazały, że stabilne biodra niemowląt pozostają takie również wtedy, gdy nie znajdują się w pozycji M. Międzynarodowy Instytut Dysplazji Stawów Biodrowych wskazał firmę BabyBjörn jako lidera opracowującego produkty zdrowe dla niemowląt i promujące zdrowy rozwój ich bioder”.

Więcej informacji na temat hiszpańskiego badania nad wpływem noszenia niemowląt w nosidełkach na stan ich bioder możesz znaleźć na naszym blogu w artykule z opiniami ekspertów medycznych.

Polecane

pixel