Babymoose Opinie z ekomi-pl.com

Nowe klocki MODU - nowe kolory, lepszy materiał, więcej radości

2023-05-26
Nowe klocki MODU - nowe kolory, lepszy materiał, więcej radości

W nowej linii MODU wprowadzamy nie tylko kolory, ale także nowe i ulepszone materiały. Przekonasz się, że klocki MODU jest teraz trwalsze, lżejsze i produkowane w sposób bardziej zrównoważony. Teraz mają aż 5-letnią gwarancję! Ulepszenia te dobrze współgrają z naszym nowym kolorowym kierunkiem. Żywe kolory sprawią, że zabawa będzie jeszcze bardziej radosna. Odkryj na nowo świat MODU i wspólnie sprawmy, że zabawa będzie kluczowym elementem życia dzieci i dorosłych.

Klocki MODU i zrównoważony rozwój

Zrównoważony rozwój to coś więcej niż tylko podstawa naszego projektu. Podejmując każdą decyzję związaną z projektem i produkcją – od wyboru materiałów, przez metody produkcji, aż po nasze opakowania – staramy się realizować cele zrównoważonego rozwoju. Zrównoważony rozwój wymaga od nas holistycznego podejścia, obejmującego projektowanie i produkcję, i jest to program na wiele lat, z którego skorzystają przyszłe pokolenia.

Nasza koncepcja

W MODU projektujemy trwałe wielofunkcyjne zabawki. Idea, którą się kierujemy w pracy, jest ściśle związana z potrzebą stworzenia wszechstronnej, dostosowanej do wieku zabawki. Ponieważ dzieci bardzo szybko rozwijają się i zmieniają pod względem fizycznym i poznawczym, większość zabawek szybko przestaje być dla nich atrakcyjna. W rezultacie trzeba zastąpić je innymi, co powoduje duże obciążenie dla środowiska.

MODU oferuje bardziej zrównoważone rozwiązanie, dostarczając zabawki, które stymulują rozwój umiejętności motorycznych i poznawczych dziecka od szóstego miesiąca życia aż do szóstego roku… i dłużej! Od nauki chodzenia i ćwiczenia równowagi, po budowanie pierwszego jeździka dla dziecka i odkrywanie potencjału twórczego malucha. MODU to zabawa i wyzwania na całe dzieciństwo.

Ponieważ MODU to modułowy system, który można rozbudowywać, możliwości jego zastosowania podczas zabawy są niemal nieograniczone. Gdy dziecko podrośnie i wykorzystywanie pewnych funkcji MODU przestanie je bawić lub gdy wpadniecie na ciekawy pomysł, możecie łatwo użyć MODU w inny, nowy sposób. Lubimy opisywać to jako pętlę zabawy MODU. Jest to ważny element naszych działań na rzecz zrównoważonego rozwoju i doskonale obrazuje nasz „okrągły” sposób myślenia: wyobraź sobie, buduj, ruszaj się, wyobrażaj sobie, buduj, ruszaj…

Nasza produkcja

Klocki MODU są produkowane w Europie. Nasza produkcja zlokalizowana jest w dwóch starannie wybranych zakładach produkcyjnych w Lyonie we Francji i Odense w Danii. Cały nasz łańcuch produkcyjny jest scentralizowany w Europie, co oznacza, że wszystkie materiały są pozyskiwane lokalnie, aby ograniczyć zanieczyszczenie i odpady spowodowane transportem.

Wybór partnerów, którzy szanują nasze zaangażowanie w realizację celów zrównoważonego rozwoju, jest ważny. Jesteśmy dumni, że współpracujemy z producentami, którzy są świadomi swojego wpływu na środowisko i podejmują przemyślane działania, aby go zminimalizować.

Dbamy o naszych partnerów i upewniamy się, że przestrzegają oni duńskich standardów w zakresie praw człowieka, prawa pracy, przeciwdziałania korupcji i ochrony środowiska, a także akceptują nasze wartości etycznych. Regularnie odwiedzamy naszych producentów i korzystamy z usług zaufanych agentów, aby utrzymywać ciągłą komunikację. Dzięki temu nasze wysokie wymagania dotyczące jakości mogą być spełnione.

Materiały, czyli z czego powstają klocki MODU

Nieustannie pracujemy nad znalezieniem i wykorzystaniem najbardziej przyjaznych dla środowiska i dzieci materiałów, które jednocześnie muszą być trwałe i wysokiej jakości. Wszystkie nasze materiały w 100% nadają się do recyklingu i są wolne od szkodliwych chemikaliów, a nasze produkty są stale testowane i zatwierdzane jako zabawki dla dzieci zgodnie z europejską normą bezpieczeństwa dla zabawek — EN71.

Elementy konstrukcyjne MODU są wykonane w 100% z nadającej się do recyklingu pianki EPP. Wiadomo, że pianka EPP ma niewielki wpływ na środowisko oraz jest bardzo trwała i odporna na uszkodzenia, zabrudzenia itp. Jedną z największych zalet tego materiału jest to, że wymaga minimalnego zużycia zasobów, zarówno w produkcji, jak i przetwarzaniu. Ponadto bardzo łatwo poddaje się recyklingowi i szybko nadaje się do ponownego użycia. Wszystkie nasze materiały EPP przeszły gruntowną ocenę cyklu życia przeprowadzoną zgodnie z normą ISO 14040. Kolekcja w kolorze Ocean Mint jest wykonana w 15% z morskich odpadów przemysłowych, takich jak sieci rybackie i liny, czemu zawdzięcza swój żywy kolor. Mamy nadzieję, że wykorzystując przetworzone materiały, pochodzące z odpadów z przemysłu morskiego, pomożemy ustanowić standardy zrównoważonego wykorzystania materiałów i projektowania oraz nieco zmniejszyć negatywny wpływ na oceany.

Kołki łączące MODU są wykonane w 100% z nadającego się do recyklingu tworzywa ABS. ABS to bardzo mocny materiał o niewiarygodnie dużej odporności na uderzenia, dzięki czemu idealnie nadaje się do budowania zabawek dla najmłodszych. Używamy nietoksycznego ABS dopuszczonego do kontaktu z żywnością. To powszechnie stosowany materiał, znany również dzięki klockom LEGO.

Nieustannie dążymy do tego, aby nasze produkty były łatwe do demontażu i recyklingu. Dlatego wykorzystujemy jedynie monomateriały – składające się z jednego rodzaju surowca, co ułatwia recykling. Ponadto nasz system oparliśmy na połączeniach zatrzaskowych i wciskowych. Ponieważ nie używamy kleju i śrub, rozebranie wadliwych lub zepsutych produktów jest łatwe (także dla naszych klientów). Dzięki temu można potem wykorzystać je do stworzenia nowych zabawek MODU.

Nasze opakowania

Opakowania, których używamy, odgrywają kluczową rolę w realizacji celów zrównoważonego rozwoju w naszym łańcuchu produkcyjnym. Nasze opakowania składają się z kartonu i papieru z certyfikatem FSC. Celowo unikamy wszelkiego rodzaju plastiku jednorazowego użytku. Na opakowanie przeznaczamy możliwie najmniej materiału, aby zminimalizować ilość odpadów. Z tego powodu wszystkie produkty MODU są wysyłane w oryginalnych opakowaniach — a ich zawartość wygląda bardzo podobnie do dobrze rozegranej gry Tetris. Wszystko po to, aby umożliwić kompaktowy sposób przechowywania i ułatwić wysyłkę.

Polecane

pixel