Babymoose Opinie z ekomi-pl.com

Nosidełko BabyBjörn - jakie wybrać i czym się różnią?

2023-05-26
Nosidełko BabyBjörn - jakie wybrać i czym się różnią?

Nosidełko BabyBjörn - znajdź najlepsze dla Was

Nosidełko BabyBjörn One Air, Mini a może Harmony? Nie wiesz, jakie nosidełko wybrać? Stworzyliśmy przewodnik, który pomoże Wam znaleźć idealne nosidełko dla swojego dziecka. W tym przewodniku porównujemy wszystkie nasze nosidełka, dzięki czemu łatwo znajdziesz ten model, który będzie odpowiadał Tobie, Twojemu dziecku i Twojemu stylowi życia.


NOSIDEŁKO BABYBJÖRN MINI

Nosidełko dla najmłodszych

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ NOSIDEŁKO BABYBJÖRN MINI

Nosidło Mini zaprojektowano tak, aby pierwsze miesiące dla świeżo upieczonych rodziców i nowonarodzonych dzieci były zarówno łatwiejsze, jak i bardziej przytulne — jest miękkie i łatwe w użyciu. Posiada regulację, która pozwala dopasować je do zmieniającego się wzrostu dziecka. Odpinany panel przedni pozwala odłożyć śpiącego malucha bez wybudzania go.

OKRES UŻYTKOWANIA:

Dla dzieci:

 • 0-12 miesięcy

 • 3,2-11 kg

 • 53-75 cm
 • OPCJE NOSZENIA:

  Noworodek, twarzą do rodzica, twarzą do świata.

  OPCJE TKANINY:

  Wybieraj spośród miękkiego dżerseju, przewiewnej siateczki lub przytulnej bawełny.

  Zobacz i kup nosidełko BabyBjörn MINI.

  NOSIDEŁKO BABYBJÖRN MOVE

  Nosidełko na pierwsze eksploracje świata

  DLACZEGO WARTO WYBRAĆ NOSIDEŁKO BABYBJÖRN MOVE

  Wygoda i prostota to podstawa dla aktywnych rodziców – wybierz nosidełko Move, jeśli szukasz idealnego towarzysza, gdy nadejdzie czas na spacery, załatwianie sprawunków i odkrywanie świata razem z dzieckiem. Posiada odciążający plecy rodzica stelaż na plecach. Ma regulację, która pozwala dopasować nosidło do zmieniającego się wzrostu dziecka. Odpinany panel przedni pozwala odłożyć śpiącego malucha bez wybudzania go.

  DESIGN DLA ZDROWIA BIODER

  Nosidełko BabyBjörn Move zostało ocenione jako „zdrowe dla bioder” przez Międzynarodowy Instytut Dysplazji Stawów Biodrowych. Pamiętaj, żeby zwracać uwagę na prawidłowe dopasowanie nosidełka i ułożenie dziecka.

  OKRES UŻYTKOWANIA:

  Dla dzieci:

 • 0-15 miesięcy
 • 3,2-12 kg
 • 53-85 cm
 • OPCJE NOSZENIA:

  Noworodek, twarzą do środka, twarzą na zewnątrz.

  OPCJE TKANINY:

  Nosidełko BabyBjörn Move jest wykonany z miękkiej, przewiewnej siateczki.

  Zobacz i kup nosidełko BabyBjörn MOVE

  NOSIDEŁKO BABYBJÖRN ONE

  Do załatwiania spraw poza domem

  DLACZEGO WARTO WYBRAĆ NOSIDEŁKO BABYBJÖRN ONE

  Solide nosidełko z wieloma opcjami regulacji — pozwala ono Twojemu dziecku siedzieć w bezpiecznej i wygodnej pozycji, gdy jesteście razem poza domem. Nosidełko ma wygodne klamry ułatwiające sprawne zapinanie i odpinanie. Przy nóżkach znajduą się suwaki z blokadą, pozwalające regulować szerokość panelu w zależności od rozmiarów dziecka. Dodatkowo specjalny system regulacji służy jak wkładka dla noworodka, pozwalając dopasować rozmiar nosidła do najmniejszych dzieci.

  DESIGN DLA ZDROWIA BIODER

  Nosidełko BabyBjörn One zostało ocenione jako „zdrowe dla bioder” przez Międzynarodowy Instytut Dysplazji Stawów Biodrowych. Pamiętaj, żeby zwracać uwagę na prawidłowe dopasowanie nosidełka i ułożenie dziecka.

  OKRES UŻYTKOWANIA:

  Dla dzieci:

 • 0–3 lata
 • 3,5–15 kg
 • 53–100 cm
 • OPCJE NOSZENIA:

  Noworodek, twarzą do rodzina, twarzą do świata, na plecach.

  OPCJE TKANINY:

  Nosidełko BabyBjörn One jest wykonane z przytulnej bawełny; Nosidełko BabyBjörn One Air jest wykonane z miękkiej, przewiewnej siateczki.

  Zobacz i kup nosidełko BabyBjörn ONE.

  NOSIDEŁKO BABYBJÖRN HARMONY

  Nosidełko, które ma to wszystko

  DLACZEGO WARTO WYBRAĆ NOSIDEŁKO BABYBJÖRN HARMONY

  Wybierz nosidełko BabyBjörn Harmony, jeśli chcesz super miękkiego, super wygodnego i super stylowego nosidełka, które daje uczucie delikatnego przytulania i zapewnia wygodę i bliskość od noworodka do malucha. Nosidełko ma wygodne klamry ułatwiające sprawne zapinanie i odpinanie. Przy nóżkach znajduą się suwaki z blokadą, pozwalające regulować szerokość panelu w zależności od rozmiarów dziecka. Nosidełko Harmony w okolicy główki dziecka jest wyściełane mięciutką tkaniną 3D jersey, która pokrywa też elementy klamry w okolicy twarzy. Specjalny system regulacji służy jak wkładka dla noworodka, pozwalając dopasować rozmiar nosidła do najmniejszych dzieci. Kołnierz podtrzymujący główkę dziecka jest regulowany na 2 poziomach za pomocą nap i dodatkowo pasków. Nosidło ma bardzo szeroki panel przedni. Szeroki pas biodrowy jest tak ukształtowany, żeby można w nim był wygodnie usiąść. Dodatkowo posiada podparcie odcinka lędźwiowego i jeszcze mocniej wyściełane pasy naramienne, by zwiekszyć komfort noszenia.

  DESIGN DLA ZDROWIA BIODER

  Nosidełko BabyBjörn Harmony zostało ocenione jako „zdrowe dla bioder” przez Międzynarodowy Instytut Dysplazji Stawów Biodrowych, pod warunkiem, że używasz go zgodnie z instrukcją.

  OKRES UŻYTKOWANIA:

  Dla dzieci:

 • 0–3 lata
 • 3,2–15 kg
 • 53–100 cm
 • OPCJE NOSZENIA:

  Noworodek, twarzą do środka, twarzą na zewnątrz, na plecach.

  OPCJE TKANINY:

  Nosidełko Harmony jest wykonane z supermiękkiej, przewiewnej siateczki z dżersejowymi detalami.

  Zobacz i kup nosidełko BabyBjörn HARMONY.  DLACZEGO NOSIDEŁKO BABYBJÖRN TO TAK DOBRY WYBÓR?

  Bez względu na to jakie nosidełko BabyBjörn wybierzesz, masz pewność, że możecie czuć się bezpiecznie i komfortowo korzystając z nosidełka.

 • Ergonomiczne, z odpowiednim wsparciem dla szyi, pleców, głowy i bioder dziecka.
 • Zaprojektowane do trzymania dziecka w pozycji pionowej, aby drogi oddechowe były drożne.
 • Opracowane w ścisłej współpracy ze specjalistami medycznymi, przebadane i posiadające opinie ekspertów.
 • Wygodne i łatwe w regulacji w miarę wzrostu dziecka.
 • Łatwe w użyciu i dopasowuje się do użytkownika.
 • Posiada certyfikat OEKO-TEX Standard 100, klasa 1 dla produktów dla niemowląt, co oznacza, że jest wykonany z tkanin przyjaznych dla wrażliwej skóry i w pełni bezpiecznych.
 • Łatwe w czyszczeniu – można prać w pralce w temperaturze 40°C.

 • NOSIDEŁKA BABYBJÖRN W PYTANIACH I ODPOWIEDZIACH

  Czy nosidełka BabyBjörn są bezpieczne dla bioder mojego dziecka?

  Wszystkie nosidełka BabyBjörn zostały opracowane w ścisłej współpracy z ekspertami medycznymi, aby zagwarantować, że wspierają rozwój małego dziecka. Zwracaj uwagę, by nosidełko było właściwie wyregulowane i zwracaj uwagę na prawidłową pozycję dziecka. Instrukcje obsługi wszystkich nosidełek znajdziesz tutaj.

  Czy nosidełka BabyBjörn są ergonomiczne?

  Ergonomia — zarówno dla dziecka, jak i rodzica — jest dla BabyBjörn najważniejszym aspektem podczas opracowywania nosidełek. Częścią tego jest zapewnienie, że nosidełka te mogą dostosowywać się do szybkiego rozwoju Twojego dziecka i być dostosowywane w miarę wzrostu, tak aby Twoje dziecko było zawsze wygodnie noszone. Ale wiąże się to również z zapewnieniem, że nosidełka BabyBjörn mogą być dostosowane do optymalnego komfortu dla Ciebie - osoby noszącej dziecko.

  Kiedy możesz zacząć używać nosidełka?

  Możesz nawet spakować nosidełko do torby do szpitala, ponieważ możesz z niego korzystać od pierwszego dnia. Upewnij się tylko, że Twoje dziecko spełnia minimalne wymagania dotyczące wagi dla wybranego przez Ciebie nosidełka. Podczas gdy wszystkie nosidełka BabyBjörn mogą być używane dla noworodków, miękkość, kompaktowe rozmiary i prostota Nosidełka Mini sprawiają, że jest on na tym etapie zdecydowanym faworytem wśród wielu rodziców. Noworodek chce dużo bliskości, więc nosidełko jest niezwykle przydatne we wczesnych dniach.

  Nosidełko BabyBjörn One Air vs Harmony - czym się różnią?

  Nosidełko Harmony jest nowszą i bardziej udoskonaloną wersją nosidełka One Air. Nosidełko Harmony zyskało mocniej wyściełane i bardziej miękkie pasy naramiennie oraz podparcie lędźwi, ulepszone klamry i sposób regulacji podparcia szyi dziecka.

  Czym różni się nosidełko One Air od One Air 3D?

  Nosidełka oznaczone 3D to nazwa nowej linii kolorów i nieco ulepszona, bardziej przewiewna siateczka.

  Czy mogę karmić piersią w nosidełku BabyBjörn?

  Możesz karmić piersią w nosidełku, ale niezwykle ważne jest, aby zawsze mieć pewność, że drogi oddechowe dziecka są drożne. Kiedy Twoje dziecko przestanie jeść, musisz upewnić się, że przyjęło pozycję, która nie blokuje ust i nosa, aby nic nie ograniczało jego oddychania.

  Czym jest pozycja M i dlaczego dziecko powinno w niej siedzieć?

  Podczas noszenia dzieci zaleca się, by przyjmowały pozycję żabki czy pozycję M. Pozycja M to taka, kiedy nóżki są szeroko rozstawione, a kolana dziecka są utrzymywane wyżej niż biodra. Nosidełka BabyBjörn są zaprojektowane tak, aby dziecko miało swobodę ruchów, a rodzic był w stanie je tak wyregulować, by zapewnić dziecku prawidłową pozycję.

  Jakie są korzyści z wyboru nosidełka z siateczki (mesh)?

  Nosidełko z siateczki to doskonały wybór, jeśli zależy Ci na przewiewnym i wygodnym nosidełku. Oddychająca siateczka zapewnia dobrą cyrkulację powietrza, dzięki czemu można ją nosić nawet w cieplejszych temperaturach. Tkanina meshowa również bardzo szybko schnie. Nosidełko BabyBjörn Mini, BabyBjörn Move, BabyBjörn One Air i Baby Carrier Harmony są dostępne w tkaninie meshowej.

  Co to znaczy, że nosidełka posiadają certyfikat OEKO-TEX Standard 100, klasa 1 dla produktów dla niemowląt?

  Oznacza to, że wszystkie materiały, które mają kontakt ze skórą Twojego dziecka, są przyjazne dla wrażliwej skóry.

  Czy nosidła dla dzieci można prać w pralce?

  Oczywiście, wszystkie nosidełka BabyBjörn można prać w pralce, ale nie susz ich w suszarce bębnowej.

  Czy do nosidełek wymagana jest dodatkowa wkładka dla niemowląt?

  Nie, wszystkie nasze nosidełka mogą być używane od pierwszego dnia bez specjalnej wkładki dla niemowląt. Nasze nosidełka mają regulowane ustawienia, dzięki czemu będą pasować na noworodków. Jeśli nie masz pewności jak je dopasować, obejrzyj instrukcje wideo.

  Dlaczego pozycja z szeroko rozstawionymi nogami jest ważna?

  Gdy Twoje dziecko rośnie, pozycja ta zapewnia lepsze odciążenie i rozkład ciężaru, nie zaburzając prawidłowego rozwoju bioder.

  Czy w tych nosidełkach istnieje ryzyko „ucisku krocza”?

  Ważne jest, aby postępować zgodnie z instrukcjami i dostosować ustawienia nosidełka do wzrostu dziecka. Dzięki temu Twoje dziecko zawsze siedzi w bezpiecznej, wygodnej i wspierającej pozycji.

  Dlaczego wsparcie szyi jest tak ważne?

  Ważne jest prawidłowe ułożenie kręgosłupa dziecka podczas noszenia (w kształcie litery C). Noworodek nie ma siły, by samodzielnie utrzymać (stosunkowo ciężką) główkę w równej pozycji. Mięśnie szyi dziecka rozwijają się przez kilka miesięcy. Dlatego noworodek potrzebuje podparcia szyi, gdy jest noszony w nosidełku. Wszystkie nosidełka BabyBjörn mają regulowane podparcie szyi.

  Kiedy mogę zacząć nosić dziecko przodem do świata?

  Zaleca się noszenie dzieci przodem do siebie. Większość dzieci jest w stanie samodzielnie utrzymać główkę w pozycji pionowej w wieku około pięciu miesięcy. Przed ukończeniem mniej więcej piątego miesiąca życia mięśnie karku, kręgosłupa i bioder dziecka zwykle nie są wystarczająco rozwinięte. Potem można nosić dziecko również przodem do świata, ale zaleca się, żeby nie trwało to długo ze względu na to, że w tej pozycji trudno o utrzymanie prawidłowej pozycji kręgosłupa i bioder. Dziecko noszone przodem do rodzica czuje się też bezpiecznie i widząc jego twarz łatwiej kontrolować jego reakcje.

  Miewam bóle pleców - jakie nosidełko wybrać?

  Nawet małe dzieci, które nie ważą dużo, mogą być dużym obciążeniem dla kręgosłupa zmęczonego rodzica. Aby uniknąć przeciążeń, wybierz nosidełko zaprojektowane z myślą o zmniejszeniu nacisku na plecy i ramiona: Nosidełko Harmony ma wyściełane szelki, wyściełane wsparcie dla pleców i wygodny pas biodrowy. Nosidełko Move ma wyściełane paski na ramiona i wyściełane podparcie pleców, a nosidełko One i One Air mają wyściełane paski na ramiona i podtrzymujący pas biodrowy.

  Czy noszenie na plecach jest bezpieczne?

  Z czasem noszenie na plecach może być dla Ciebie wygodniejsze i sprawiać dziecku więcej frajdy. Nosidełka Harmony, One i One Air zostały opracowane z myślą o bezpiecznym noszeniu na plecach. Poczekaj jednak z noszeniem dziecka na plecach, aż skończy co najmniej rok i będzie w stanie łatwiej komunikować swoje potrzeby.

  Mój partner i ja bardzo różnimy się rozmiarem – czy możemy używać tego samego nosidełka?

  Tak, nasze nosidełka można dopasować do niemal każdej budowy ciała.

  Jak ubierać dziecko w nosidełku?

  Oczywiście będzie się to różnić w zależności od pory roku i temperatury, ale nie ubieraj dziecka zbyt ciepło w nosidełku, ponieważ ono również odbiera ciepło z Twojego ciała. W chłodniejsze dni polecamy nasz wiatroszczelny i wodoodporny pokrowiec na nosidełko.

  Autor: BabyBjörn

  Polecane

  pixel