Babymoose Opinie z ekomi-pl.com

Nauka poprzez zabawę z klockami magnetycznymi Cleverclixx

2024-05-23
Nauka poprzez zabawę z klockami magnetycznymi Cleverclixx

Niewiele jest zabawek dla dzieci, które są tak fascynujące i oddziałują w takim stopniu na wyobraźnię jak klocki magnetyczne. Nie ma nic lepszego niż uczucie towarzyszące odkryciu, że bieguny magnesu mogą się przyciągać lub odpychać. Dosłownie czujesz, jak działają niewidzialne siły. Cleverclixx prezentuje tę magię w szkolnej klasie.

Ze względu na naturalne zainteresowanie dzieci magnesami magnetyczne zabawki konstrukcyjne sprawiają mnóstwo frajdy. Dzieci uczą się budować trójwymiarowe konstrukcje magnetyczne i rozwijają umiejętności konstrukcyjne. Mogą odtwarzać przykład rodzica, ale także wymyślić własną konstrukcję.

Zestawy konstrukcyjne Cleverclixx są odpowiednie dla dzieci od 3. roku życia. Składają się z płytek magnetycznych w kształcie figur geometrycznych, takich jak kwadraty i trójkąty. Kulodromy to większe wyzwanie, budowa toru kulkowego wymaga odpowiedniej wiedzy i umiejętności.

Cleverclixx doskonałe do nauki metodą STEAM

STEAM w edukacji to połączenie pięciu dziedzin: S – Science (nauka), T – Technology (technologia), E – Engineering (inżynieria), A – Arts (sztuka) i M – Mathematics (matematyka). Jesteśmy przekonani, że STEAM nie jest jedynie trendem, ale odzwierciedla ważną zmianę w edukacji. Jej celem jest położenie nacisku na praktyczny wymiar edukacji. Dzięki temu dzieci będą dorastać, nabywając i rozwijając umiejętności niezbędne do znalezienia dobrej pracy i późniejszego działania na rzecz własnej społeczności.

Jak wykorzystać klocki magnetyczne w nauczaniu?

Dzięki bogatej kolorystyce zestawów klocków dzieci mogą z ich pomocą uczyć się rozpoznawać i nazywać kolory.

Warto zachęcić dzieci do eksperymentowania z kolorami. Wystarczy położyć jedna na drugiej dwie płytki o różnych barwach i spojrzeć przez nie, aby podziwiać powstały w ten sposób kolor.

Przedszkolaki mogą się wiele nauczyć, kopiując wzory w odpowiednich kolorach. Muszą wówczas liczyć elementy wzoru, porównywać i rozpoznawać kolory płytek.

Naukę czytania przedszkolaki zaczynają od rozpoznawania liter, a następnie uczą się czytać słowa i proste zdania. Układając litery z klocków Cleverclixx, dziecko angażuje się w odtwarzanie ich kształtu. Dzięki temu szybciej uczy się rozpoznawać litery i lepiej je zapamiętuje.

Cleverclixx można także użyć do układania podstawowych kształtów takich jak sześcian czy trójkąt. To świetne wprowadzenie do świata figur geometrycznych.

Ponadto zestawy Cleverclixx przydadzą się podczas nauki arytmetyki. Zestawy zawierające figury graficzne będą pomocne przy wprowadzaniu ułamków lub ćwiczeniu dodawania. Dzięki płytkom Cleverclixx relacje między zbiorami elementów będą lepiej widoczne i łatwiejsze do zrozumienia.

Ale to nie wszystko! Wspólnie z dzieckiem rodzic może także tworzyć z płytek obrazki na grzejniku lub innych powierzchniach, na których da się przyczepić magnes. Bawcie się, rysując wszelkiego rodzaju litery i cyfry zmazywalnymi markerami, i trenujcie swoją kreatywność z zestawami płytek magnetycznych Cleverclixx.

Im starsze dziecko, tym śmielsze pomysły i bardziej rozbudowane konstrukcje może budować. To właśnie jest wspaniałe zestawy Cleverclixx pozwalają dziecku rozwijać się bez żadnych ograniczeń i realizować nawet najodważniejsze pomysły.

Polecane

pixel