Babymoose Opinie z ekomi-pl.com

Moje dziecko nie chce jeść! Poznaj 3 proste sposoby na niejadka

2021-01-26
Moje dziecko nie chce jeść! Poznaj 3 proste sposoby na niejadka

Nadszedł czas, by do diety dziecka wprowadzić pokarmy stałe, ale Twoja pociecha podchodzi do tej zmiany z dużą nieufnością? Oto nasze rady, jak sprawić, by maluch cieszył się posiłkami.

1. Zaproś dziecko do wspólnego gotowania i razem przygotujcie posiłek

Przyglądanie się, jak gotujesz, będzie dla Twojego dziecka fascynujące. Załóż maluchowi śliniaczek i daj łyżeczkę, aby podczas przygotowywania posiłku mógł smakować i wąchać jedzenie oraz poczuć jego teksturę.

Baw się

Mówią, że człowiek najpierw je oczami, dlatego podawanie jedzenia o wielu różnych barwach na zastawie stołowej w wesołych kolorach i o ciekawych kształtach to świetny pomysł. I jeszcze jedno (nie mniej ważne i zazwyczaj pomaga): podając dziecku jedzenie zanuć piosenkę lub udaj, że łyżeczka chce wlecieć do buzi malucha jak samolot do hangaru. Przekonasz się, że Twoja pociecha z uśmiechem zje posiłek.

Pozwól dziecku odkrywać jedzenie

Większość dzieci zaczyna lepiej jeść, gdy może to robić samodzielnie. Pozwól maluchowi jeść i swobodnie odkrywać jedzenie, jak chce: łyżeczką lub rączkami. Możesz mieć dodatkową łyżkę z boku (pełną jedzenia), która od czasu do czasu wślizgnie się do ust małego odkrywcy pochłoniętego poznawaniem.

Twoje dziecko nie lubi warzyw? Spróbujcie wspólnie przygotować pożywny i prosty w wykonaniu zielony dinozaurowy sok dla dzieci! Sprawdź przepis >>

Polecane

pixel