Babymoose Opinie z ekomi-pl.com

Jak nauczyć dziecko jeść samodzielnie? Twój maluch i BLW

2021-01-26
Jak nauczyć dziecko jeść samodzielnie? Twój maluch i BLWSamodzielne jedzenie to kamień milowy w życiu każdego malucha. Ponadto jest ono częścią ważnego etapu w rozwoju dziecka, który można określić mianem „zrobię to sam”. Jest to istotna umiejętność pozwalająca maluchowi rozwijać się i poznawać. Ale nie zawsze jest łatwo. Oto nasze najważniejsze wskazówki dotyczące nauki samodzielnego jedzenia.

Zachęcaj dziecko do zainteresowania się pokarmami stałymi, pozwalając mu odkrywać jedzenie na swój własny sposób. Umieść kilka miękkich kawałków przekąsek wielkości kęsa w misce, do której maluch może łatwo sięgnąć. Pozwól dziecku nosić śliniaczek i spodziewaj się bałaganu!

Przygotuj talerze, szklanki i sztućce, którym nic się nie stanie, gdy wylądują na podłodze. A to na pewno się wydarzy! Jest to część fazy rozwoju Twojego dziecka polegająca na kształtowaniu zdolności motorycznych. Ponadto maluch często z radością odkrywa, że łyżkę rzuconą na podłogę ktoś podnosi – więc robi to ponownie!

Akcesoria kuchenne BABYBJORN mają pomóc w samodzielnym jedzeniu. Trójlistny kształt talerzyka ułatwia nabieranie pokarmu, a pasek na spodzie naczynia zapobiega przesuwaniu się. Sztućce mają krótkie trzonki, które można łatwo chwycić, a nasze kubeczki są stabilne i łatwe do trzymania.

Świetnym sposobem na naukę jest obserwowanie innych: jak najczęściej spożywajcie rodzinne posiłki. Podczas wspólnego obiadu dziecko może wzorować się na Tobie. Jeśli w rodzinie są starsze dzieci, naśladowanie rodzeństwa prawdopodobnie będzie dodatkową motywacją.

Nauka samodzielnego jedzenia wymaga czasu, więc bądź cierpliwa i stale zachęcaj malucha do zdobycia tej umiejętności. Powodzenia!

Czy wiesz, że wszystkie nasze akcesoria kuchenne zostały zaprojektowane tak, aby pomagały dziecku jeść samodzielnie? Dowiedz się więcej o produktach BABYBJORN >>

Polecane

pixel