Babymoose Opinie z ekomi-pl.com
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak dbać o produkty Herobility? Poznaj nasze wskazówki

2019-08-12
Jak dbać o produkty Herobility? Poznaj nasze wskazówki

Zarówno dla środowiska, jak i dla Twojego portfela lepiej jest, gdy nie musisz kupować kolejnego produktu co jakiś czas. Dlatego zebraliśmy kilka prostych instrukcji dotyczących czyszczenia i konserwacji butelek i innych produktów Herobility. Dzięki nim będą służyć Ci znacznie dłużej!

Sterylizacja - Gotuj we właściwy sposób

Zanim zaczniemy mówić o gotowaniu, chcemy przypomnieć o konieczności zapoznania się z instrukcją dołączoną do każdego produktu. Przed pierwszym użyciem butelkę Eco Baby, Baby i smoczek Anti-Colic należy gotować przez 5 minut.

Oto kilka wskazówek, dzięki którym sterylizacja we wrzącej wodzie będzie nie tylko skuteczna, ale także delikatna. Użyj sporego rondla z dużą ilością wody. Zanim włożysz butelkę do garnka, rozłóż ją na części. Jeśli posiadasz butelkę Eco Baby, możesz nie zdejmować silikonowej osłonki. W rondlu nie powinno być zbyt ciasno, elementy butelki nie mogą dotykać dna. Aby osiągnąć lepszy efekt, unikaj zalewania wrzątkiem lub wrzucania do niego części butelki. Umieść je w chłodnej wodzie i gotuj. Zanim z nich skorzystasz, pozwól im powoli ostygnąć. Pamiętaj o czyszczeniu butelki natychmiast po każdym użyciu. Jeśli nie masz na to czasu lub chcesz wstawić butelkę do zmywarki, po prostu rozłóż ją na części i opłucz każdą z nich zimną, czystą wodą zaraz po zakończeniu karmienia.

Unikaj przebarwień

Silikon i plastik (PP lub bioplastik) mogą ulegać przebarwieniu w wyniku kontaktu z pożywieniem o wysokiej pigmentacji (np. z zupą pomidorową lub curry). Wiele razy zdarzyło się, że nasze pudełka na lunch robiły się lekko pomarańczowe. Być może działo się tak dlatego, że często jemy potrawy, w których jest sporo pomidorów. Przebarwienia od produktów spożywczych nie są niebezpieczne, ale niekorzystnie wpływają na estetykę produktu.

Aby uniknąć przebarwień butelek i innych produktów Herobility należy:

 • Zawsze umieszczać naczynia na najwyższej półce w zmywarce
 • Po użyciu jak najszybciej przepłukać je zimną wodą, jeszcze przed wstawieniem do zmywarki
 • Dokładnie opłukiwać wszystkie inne naczynia przed umieszczeniem ich w tej samej zmywarce. Być może konieczne będzie ich oddzielne wstępne mycie
 • Wycierać rączki i buzię dziecka, gdy korzysta z kubeczka lub butelki Herobility, jedząc żywność o wysokiej zawartości pigmentów
 • Unikać podgrzewania poplamionego naczynia. Ciepło sprawia, że pigmenty wżerają się w plastik, przez co usunięcie przebarwienia jest znacznie trudniejsze lub wręcz niemożliwe

 • Środki do czyszczenia oraz domowe sposoby na przebarwienia i plamy

  Istnieje mnóstwo pomysłowych sposobów na wyczyszczenie kubeczka, który przeszedł zapachem, ponieważ nie został wypłukany zaraz po użyciu, i wiele metod pozbycia się plam z plastiku. Nie używaj w tym celu silnych środków czyszczących, wybielaczy itp., ponieważ nie wiadomo, czy któraś z substancji w nich zawartych nie pozostanie na powierzchni naczynia nawet po opłukaniu. Płyn do mycia naczyń to znacznie bezpieczniejsza opcja. Unikaj również szorstkich gąbek do czyszczenia lub substancji, które mogą porysować butelki. Możesz natomiast skorzystać z bezpiecznych domowych sposobów usuwania zabrudzeń, np. za pomocą soku z cytryny, octu lub innych naturalnych środków i produktów spożywczych. W przypadku plam na plastiku czy ubraniach wystarczające może okazać się wystawienie ich na światło słoneczne przez kilka dni.

  Polecane

  pixel