Babymoose Opinie z ekomi-pl.com

Fotelik rowerowy Thule dla dziecka - jaki wybrać?

2020-10-27
Fotelik rowerowy Thule dla dziecka - jaki wybrać?

Foteliki rowerowe Thule są bezpieczne, wygodne i łatwe w obsłudze. Sprawdzą się idealnie w trakcie bliższych i dalszych wypraw, w mieście lub poza miastem, a także w trakcie wakacyjnych wyjazdów. Sprawdź jak wybrać najlepszy fotelik rowerowy i jaki pasuje do Twojego roweru! Dziecięce foteliki rowerowe Thule to najlepszy wybór!

Kiedy dziecko może zacząć korzystać z fotelika rowerowego Thule i w jakim wieku powinno przestać z niego korzystać?

Wszystkie Thule foteliki rowerowe dla dzieci są tak wykonane, aby były elastyczne i umożliwiały rosnącym dzieciom w bezpiecznym sposób rozpoczęcie korzystania z fotelika już od 9 miesiąca życia.

Pamiętaj! Przed pierwszą przejażdżką z maluchem poniżej 1 roku życia w foteliku rowerowy należy skonsultować się z pediatrą czy nie ma żadnych przeciwwskazań, aby dziecko podróżowało w foteliku rowerowym.

Thule oferuje dwa rodzaje fotelików rowerowych dla dzieci: montowane z tyłu oraz montowane z przodu.

Foteliki rowerowe dla dziecka montowane z tyłu są przeznaczone dla dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat, o wadze do 22 kg. Ten rodzaj fotelika rowerowego zapewnia dziecku bezpieczną i wygodną jazdę z tyłu Twojego roweru.

Foteliki rowerowe dla dziecka montowane z przodu są przeznaczone dla dzieci w wieku od 9 miesiąca do 3 roku życia, ważących do 15 kg. Ten rodzaj fotelika rowerowego zapewnia dziecku bezpieczną oraz wygodną jazdę w foteliku umieszczonym na kierownicy roweru, tak by mogło podziwiać widoki razem z Tobą.

Ważne! Każdy z rowerowych fotelików Thule można dopasować odpowiednio do wzrostu dziecka, dzięki regulowanym podnóżkom pod stopy oraz 5-punktowym pasom bezpieczeństwa.

Thule - foteliki rowerowe dla dzieci

Fotelik rowerowy montowany z tyłu czy z przodu? Jaki wybrać?

Foteliki rowerowe dla dziecka montowane z tyłu mają większą nośność i większe wymiary, dzięki czemu mogą dziecku służyć dłużej. Przeznaczone są dla dzieci w wieku do 6 lat i o wadze do 22 kg. W ofercie marki Thule foteliki montowane z tyłu to Thule Yepp Nexxt Maxi. Jest to lekki fotelik o nowoczesnym wyglądzie dostępny w modelach montowanych na bagażniku i na ramie. Kolejny montowany z tyłu roweru fotelik to Thule RideAlong. Jest to klasyczny, oryginalny model, z łatwym w użyciu mechanizmem odchylania oparcia, który przydaje się podczas dłuższych przejażdżek - dziecko może w nim bez problemu się zdrzemnąć.

Foteliki montowane z przodu roweru dają dziecku możliwość podziwiania krajobrazu przed sobą, a Ty masz malucha na oku. Z przodu roweru idealnie sprawdzi się fotelik Thule Yepp Nexxt Mini. To jeden z najlżejszych fotelików na rynku, posiadający konstrukcję idealnie sprawdzającą się podczas jazdy po mieście. Zaletami tego fotelika są wygoda, trwałość i łatwość montażu.

Oba rodzaje fotelików rowerowych Thule są łatwe w obsłudze - ich zapięcie i zdjęcie z roweru jest niesamowicie proste i szybkie. Fotelik można z łatwością zabrać ze sobą na wakacje lub weekend poza miastem. Nasze rowery jadą na bagażniku rowerowym, a fotelik naszego dziecka jest bezpiecznie przewożony w bagażniku auta.

Czy foteliki rowerowe Thule pasują do każdego roweru?

Foteliki Thule można dopasować do różnych stylów i modeli rowerów: górskich, szosowych, elektrycznych, hybrydowych, miejskich i innych.

Thule zapewnia dwa rodzaje tylnych fotelików rowerowych dla dzieci: montowane do ramy i do bagażnika.

Foteliki montowane do ramy są mocowane na ramie podsiodłowej roweru. Foteliki montowane do bagażnika mocuje się bezpośrednio do bagażnika rowerowego. Nie każdy standard wyposażenia roweru obejmuje bagażnik tylny lub taki do którego bezpośrednio można zamocować fotelik, ale Thule oferuje odpowiednie akcesoria, które pomogą w takim montażu. Thule proponuje również przednie foteliki rowerowe dla dzieci, mocowane na mostku kierownicy.

Uwaga! Przed zakupem fotelika warto sprawdzić czy będzie on pasował do naszego roweru. Pomoże w tym nasza infografika!

Thule - dziecięce foteliki rowerowe montowane z tyłu

Montowane na ramie

Thule - foteliki rowerowe dla dzieci montowane na ramie

Foteliki Thule montowane na ramie roweru: Thule Yepp Nexxt Maxi, Thule RideAlong, Thule RideAlong Lite, Thule Yepp Maxi.

- Wyposażone są w adapter, który przykręca się do ramy podsiodłowej roweru.

- Rama podsiodłowa musi być okrągła lub owalna i mieć średnicę 28–40 mm.

- Strefa montażu ramy musi być większa niż 15 cm (mierząc w dół od miejsca w którym wychodzi z ramy sztyca siodełka).


Thule - foteliki rowerowe dla dzieci montowane na ramie

Montowane na bagażniku

Thule - foteliki rowerowe dla dzieci montowane na bagażniku

Fotelik Thule montowany na bagażniku - model standardowy: Thule Yepp Nexxt Maxi*.

- Foteliki rowerowe Thule montowane na bagażniku mocuje się bezpośrednio do tylnego bagażnika rowerowego.

- Tylny bagażnik rowerowy musi spełniać wymogi normy ISO 11243, być wykonany ze stali i mieć minimalną nośność 25 kg.

- Tylny bagażnik rowerowy musi mieć szerokość 110–170 mm i średnicę 11–16 mm.

* W przypadku rowerów miejskich i hybrydowych z kołami 26-calowymi bez tylnego bagażnika można dokupić tylny bagażnik Thule Yepp.


Fotelik Thule montowany na bagażniku - model EasyFit: Thule Yepp Maxi**.

- Fotelik Thule Yepp Maxi montowany na bagażniku mocuje się bezpośrednio do tylnego bagażnika rowerowego przy pomocy systemu EasyFit.

- Tylny bagażnik rowerowy musi spełniać wymogi normy ISO 11243, być wykonany ze stali i mieć minimalną nośność 25 kg.

- Tylny bagażnik rowerowy musi być wyposażony w system EasyFit. Przejdź do strony produktu, aby pobrać plik PDF dotyczący możliwości montażu w celu zapoznania się z listą kompatybilnych rowerów.

** W przypadku bagażników tylnych bez systemu EasyFit można dokupić adapter Thule Yepp Maxi EasyFit Adapter i uchwyt Thule Yepp Maxi EasyFit Carrier XL.


Thule - foteliki rowerowe dla dzieci montowane na bagażniku

Thule - przednie dziecięce foteliki rowerowe

Przednie rowerowe foteliki dziecięce

Thule - przednie foteliki rowerowe

Foteliki rowerowe Thule montowane z przodu roweru: Thule Yepp Nexxt Mini, Thule Yepp Mini, Thule RideAlong Mini.

- Przednie rowerowe foteliki dziecięce Thule są wyposażone w adapter, który mocuje się do rury sterowej roweru.

- Rura sterowa musi być okrągła i mieć średnicę 20–28 mm.

- Strefa montażu w rurze sterowej musi mieć minimum 21 mm długości w przypadku Thule Yepp Nexxt Mini i Thule Yepp Mini***.

- Strefa montażu w rurze sterowej musi mieć minimum 24 mm długości w przypadku Thule RideAlong Mini.

*** W przypadku rowerów ze strefą montażu w rurze sterowej mniejszą niż 21 mm, adapter Thule Yepp Mini Ahead Adapter jest dostępnym akcesorium do Thule Yepp Mini, które umożliwia montaż głowic o minimalnej przestrzeni montażowej 3 mm.

Thule - foteliki rowerowe dla dzieci montowane z przodu


Thule

Polecane

Thule RideAlong - Adapter

Thule RideAlong - Adapter

Sugerowana cena detaliczna: 169,00 zł brutto159,00 zł bruttoNajniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 159,00 zł
Thule RideAlong - Uchwyt mocujący Quick

Thule RideAlong - Uchwyt mocujący Quick

Sugerowana cena detaliczna: 169,00 zł brutto159,00 zł bruttoNajniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 152,00 zł
Fotelik rowerowy - THULE Yepp Nexxt Maxi Montowany do ramy - Mint Green

Fotelik rowerowy - THULE Yepp Nexxt Maxi Montowany do ramy - Mint Green

Sugerowana cena detaliczna: 809,00 zł brutto760,00 zł bruttoNajniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 599,00 zł
pixel