Babymoose Opinie z ekomi-pl.com
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

FAQ BABYBJORN ONE

FAQ - BABYBJÖRN ONE - nosidełko ergononiczne

 

 • Co wyróżnia nosidełko BABYBJÖRN ONE od poprzednich modeli?

Najważniejszą różnicą między nosidełkiem ergonomicznym BABYBJÖRN ONE, a poprzednimi modelami, jest możliwość noszenia dziecka na plecach. Dziecko noszone w tej pozycji powinno mieć ukończone 12 miesięcy.

Dodatkowo model BABYBJÖRN ONE wyróżnia się bardzo długim okresem użytkowania – od noworodka (3,5kg lub 53cm) aż do 3 roku życia (15kg lub 100cm). • Kiedy mogę zacząć korzystać z nosidełka BABYBJÖRN ONE?

Nosidełko BABYBJÖRN ONE jest odpowiednie już dla noworodków, pod warunkiem, że dziecko osiagnęło 53cm wzrostu i waży przynajmniej 3.5kg. Nosidełko zostało zaprojektowane we współpracy z pediatrami tak, aby zapewnić dziecku odpowiednią pozycję. • Jak założyć nosidełko One?

W momencie otworzenia pudełka, nosidełko będzie ustawione w podwyższonej pozycji, odpowiedniej dla noworodków. Jeśli dziecko jest wyższe niż 68cm, należy obniżyć pozycję.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z filmem instruktażowym dostępnym na naszej stronie. Instrukcja rysunkowa poniżej.


 • Kiedy mogę zacząć nosić dziecko na plecach w nosidełku BABYBJÖRN ONE?

W nosidełku BABYBJÖRN ONE można rozpocząć noszenie dziecka na plecach po osiągnięciu przez nie 12 miesiąca życia. • W jaki sposób przełożyć dziecko do noszenia na plecach?

Po ukończeniu 12. miesiąca życia dziecko jest już wystarczająco duże, by można było nosić je na plecach.

Krótka instrukcja rysunkowa poniżej.


  • Kiedy mogę zacząć nosić dziecko w nosidełku One przodem do świata?

Zalecamy noszenie dziecka przodem do opiekuna co najmniej do 5. miesiąca życia. Do tego czasu kark, kręgosłup i bioderka wzmacniają się na tyle, by można zacząć nosić dziecko zarówno zwrócone przodem do opiekuna jak i przodem do świata. Pamiętaj aby używać normalnego ustawienia nóżek nosząc dziecko w ten sposób.

Większości dzieci bardzo podoba się poznawanie świata z wsparciem rodziców tuż za plecami. • Jak długo mogę korzystać z nosidełka One?

Z nosidełka One można korzystać nosząc dziecko od narodzin (waga dziecka przynajmniej 3.5kg lub 53cm wzrostu) aż do 3 roku życia (waga maksymalna 15kg lub 100cm wzrostu). • Czy dziecko noszone przodem do świata może odczuwać nadmiar bodźców?

Około 5 miesiąca życia, naturalną fazą rozwoju dziecka jest wzmożona ciekawość świata.

Nie ma żadnych badań naukowych sugerujących, że noszenie dziecka przodem do świata powoduje problemy natury psychologicznej. Wręcz odwrotnie, obserwując otoczenie, naturę, ludzi i zwierzęta dziecko szybciej się rozwija. Większość dzieci są bardzo zainteresowane swoim otoczeniem i chętnie obserwują świat dookoła. Mimo to, rodzice powinni zawsze zwracać uwagę na bieżące potrzeby dziecka, aby mieć pewność, że dziecko nie jest narażone na zbyt wiele bodźców w dłuższym czasie.

Dziecko naturalnie da znać, że jest już zmęczone, należy wtedy odwrócić pozycję.

Uwaga. Niemowlęta powinny być noszone przodem do rodzica w pierwszych miesiącach życia lub zanim mięśnie szyi nie rozwiną się wystarczająco, aby trzymać główkę samodzielnie.

Należy zwrócić uwagę aby dziecko było noszone w naturalnej pozycji nóżek. • Czy ułożenie bioderek, nóżek oraz kręgosłupa jest anatomiczne w nosidełku One ?

Tak, podwyższona pozycja zapewnia odpowiednie ułożenie i zakres ruchu dla nóżek i rączek dziecka. Dodatkowo dziecko otrzymuje odpowiednie wsparcie dla główki oraz szyi. Nosidełko One, pozwala ułożyć dziecko w pozycji rekomendowanej przez lekarzy pediatrów, podobnej do tej którą przyjmuje będąc na rękach rodziców. • Dlaczego noworodek może być noszony tylko w podwyższonej pozycji przodem do rodzica?

Nosidełko One zostało zaprojektowane w ścisłej współpracy z pediatrami, tak aby dokładnie sprostać potrzebom noworodków. Szczególną uwagę zwrócono na przygotowanie odpowiednich otworów wentylacyjnych oraz ułożenie dziecka w nosidełku, tak aby otrzymało odpowiednie wsparcie i nie mogło się z niego wysunąć. Dzięki prawidłowej pozycji dziecko otrzymuje również wsparcie główki i szyi w postaci regulowanego, zachodzącego materiału. Pozycja przodem umożliwia także większą kontrolę opiekuna między innymi nad oddechem dziecka. • Jak długo mogę nosić dziecko w nosidełku?

Nie ma określonego limitu czasu na noszenie dziecka w nosidełku BABYBJÖRN. Noworodki i niemowlęta często zmieniają pozycję i żeby tego dokonać, używają różnych grup mięśni. Zalecamy, aby nosić dziecko w nosidełku tak długo, jak dziecko i rodzic czują się dobrze i wygodnie. Rodzice powinni zawsze zwracać uwagę na potrzeby swojego dziecka. Zdrowe dziecko da wyraźny sygnał, kiedy przestanie mu być wygodnie. • Czy dziecko może spać w nosidełku One?

Oczywiście, nie ma żadnych przeciwwskazań. Tak jak będąc wcześniej w brzuszku u mamy, dziecko, dzięki wyjątkowej bliskości, biciu serca i ciepłu rodzica będzie wyjątkowo przyjemnie odpoczywać.

Zalecamy, aby nosić dziecko w nosidełku tak długo, jak dziecko i rodzic czują się dobrze i wygodnie. Rodzice powinni zawsze zwracać uwagę na potrzeby swojego dziecka. Zdrowe dziecko da wyraźny sygnał, kiedy przestanie mu być wygodnie, wtedy można je przełożyć do leżaczka czy kołyski. Odpowiednia budowa nosidełka ułatwia wyjęcie z niego dziecka bez budzenia. • Moje dziecko często ma kolki, czy mogę nosić je w nosidełku One?

Tak, noszenie noworodka w odpowiedniej, podwyższonej pozycji, może nawet złagodzić kolki. Duże znaczenie na lepsze samopoczucie dziecka ma także ciepło rodzica i poczucie bezpieczeństwa jaką daje taka bliskość. • W jaki sposób mogę dostosować nosidełko do rosnącego dziecka?

W pierwszych miesiącach życia należy nosić dziecko w wyższej pozycji, przodem do opiekuna. Gdy dziecko ma 68cm (około 4 miesiąca życia), można opuścić dziecko w nosidełku, używając suwaczka znajdującego się u dołu.


 • W jaki sposób reguluje się podparcie główki w nosidełku One

Regulacja podparcia polega na zaciśnięciu lub poluzowaniu dodatkowego materiału osłaniającego główkę. Należy się upewnić, że dziecko posiada odpowiednią ilość miejsca na główkę i swobodnie oddycha.
 

 • Jak należy używać dodatkowych pasków przy nóżkach?

Pasków należy używać gdy dziecko waży pomiędzy 3,5 a 4,5 kg, aby dostosować otwory przeznaczone dla nóżek. Należy zapiąć pętelki na duże guziki od frontu nosidełka. • Kiedy należy stosować naturalne ułożenie nóżek a kiedy szerokie ?

Noworodek powinien przebywać w nosidełku zawsze przodem do opiekuna, w naturalnej pozycji nóżek.

Z tej pozycji powinno się również korzystać nosząc dziecko przodem do świata.

Transportując starsze dziecko przodem do opiekuna, powinno się zmienić ułożenie nóżek na szerokie.

Nosząc dziecko na plecach również należy zawsze korzystać z szerokiego ułożenia.

Zmiana ułożenia regulowana jest poprzez suwaczek znajdujący się na dole nosidełka.

  • Czy materiały stosowane przy produkcji nosidełka One są bezpieczne, np. gdyby moje dziecko zaczęło ssać materiał?

Tak, wszystkie materiały użyte w naszych nosidełka spełniają standard dla dzieci Oeko-Tex Standard 100, klasa 1. Oznacza to, że są wolne od środków alergennych oraz niebezpiecznych dla zdrowia. • Jak powinno się prać nosidełko One?

Mieszanka bawełny:


Prać w pralce automatycznej, w ciepłej wodzie (40 oC). Prać osobno. Nie wybielać. Stosować ekologiczne, delikatne środki piorące. Nie suszyć w suszarce bębnowej.  Prasowanie w maksymalnej temperaturze dolnej płyty 110°C. Nie czyścic chemicznie.

 

Siateczka:


Prać w pralce automatycznej, w ciepłej wodzie (40 oC). Prać osobno. Nie wybielać. Stosować ekologiczne, delikatne środki piorące. Nie suszyć w suszarce bębnowej. Nie prasować. Nie czyścic chemicznie.

 • Jakie akcesoria są dodatkowo dostępne do nosidełka One?

Obecnie dostępny jest bardzo praktyczny śliniaczek chroniący nosidełko przed zabrudzeniami.

pixel