Babymoose Opinie z ekomi-pl.com

Dr. García Fontecha - list rekomendacyjny dla nosidełek BABYBJÖRN

 

 

Wstęp


Nie ma nic piękniejszego niż poczucie bliskości dziecka. Nosidełka BABYBJÖRN pozwalają na intymny kontakt między rodzicami a dzieckiem i umacniają ich czułą więź, dobroczynną dla obu stron. Ponadto nosidełka BABYBJÖRN zostały zaprojektowane tak, aby chronić dziecko, zapewniać komfort oraz dawać swobodę ruchów rodzicom.

 

Położenie dziecka


Z medycznego punktu widzenia jest ważne, aby dziecko utrzymywało prawidłową pozycję ciała a kręgosłup i biodra były bezpiecznie wspierane.

W czasie pierwszych miesięcy życia kręgosłup dziecka jest zaokrąglony w kształcie litery C od malutkiej głowy po stopki. Gdy nowonarodzone dziecko znajduje się w nosidełku BABYBJÖRN, kręgosłup przyjmuje prawidłowe ułożenie w kształcie litery C; co więcej mama lub tata może pilnować dziecko i zająć się jego potrzebami.

 

Głowa i szyja


Gdy dziecko się rodzi, mięśnie kręgosłupa i szyi są słabe a głowa w stosunku do ciała jest duża, co zwiększa ryzyko uszkodzenia szyi przy gwałtownych, nagłych ruchach. Nosidełka BABYBJÖRN zapewniają doskonałe oparcie dla szyi i głowy, przez umieszczenie dziecka przodem do rodziców. Jest to najlepsza pozycja w czasie pierwszych miesięcy życia.

 

Biodra


Bardzo ważne są prawidłowe ułożenie i swoboda ruchu bioder. Pozycja, która uniemożliwa rozchylenie bioder może być szkodliwa dla rozwoju stawów biodrowych, może także być przyczyną dysplazji stawu. Dysplazja stawu biodrowego polega na nieprawidłowym rozwoju panewki rzeczonego stawu czyli części miednicy, która łącząc się z głową kości udowej, buduje staw. W wyniku zaburzenia panewka staje się zbyt płytka, przez co nie daje prawidłowego podparcia dla głowy kości udowej a to w efekcie powoduje jej zwichniecie.

W nosidełkach BABYBJÖRN bioderka znajdują się w optymalnej pozycji, która sprzyja prawidłowemu ich rozwojowi od pierwszych miesięcy życia dziecka. Począwszy od czwartego miesiąca życia ryzyko dysplazji się zmniejsza, a utrzymanie tej pozycji jest komfortowe dla dziecka.

 

Nosidełka BABYBJÖRN zostały tak zaprojektowane, by zapewniały swobodę poruszania wszystkimi stawami (w tym biodrami); co więcej wspomagały ich poprawny wzrost.

 

Spojrzenie w przód


Pomiędzy 3. a 6. miesiącem życia mięśnie dziecka stopniowo wzmacniają się, by utrzymać główkę i ciało prosto, w tym samym czasie rozwija się widzenie w dal i dziecko zaczyna interesować się otoczeniem. Dzięki wygięciu niższego i wyższego oparcia nosidełka, dziecko może być umieszczone tyłem do rodzica. Umożliwia mu to dostęp do świata. Jednocześnie fizyczny kontakt z mamą lub tatą zapewnia poczucie bezpieczeństwa i zamienia świat w wielki plac zabaw.

Ponieważ nie ma już ryzyka dysplazji od czwartego miesiąca życia, utrzymywanie tej „otwartej” pozycji jest bardzo komfortowe dla dziecka.

 

Komfort i bezpieczeństwo


Nosidełka BABYBJÖRN zapewniają bezpieczeństwo i komfort, wspierając w ten sposób harmonijny kontakt między rodzicami a dzieckiem.

 

Nosidełka zostały zaprojektowane, aby chronić dziecko i gwarantować odpowiednie oparcie i postawę, bez uciskania oraz ciasnych, wąskich pasków, które mogą sprawiać ból. Jednocześnie zapewniają prawidłowe wsparcie dla osoby noszącej przez równomierne rozłożenie ciężaru i zapobieganie zmęczeniu mięśni. Szelki na ramionach są szerokie i grube, nosidło umożliwia też wzmocnienie pleców i miednicy, jeśli wzrost i budowa ciała rodzica na to pozwala.

Nosidełko musi być jednakowo wygodne dla rodzica i dziecka.

Komfort dziecka:

  • dostosowanie do budowy ciała,

  • odpowiedni dla klimatu materiał, świeży i lekki latem, z oddychającą wkładką na zimną pogodę.

Wygoda dla rodzica:

  • proste zakładanie i zdejmowanie nosidła,

  • łatwe w użyciu zatrzaski, które nie mogą się rozpiąć same ani z „pomocą” dziecka.

 

 

 

Dr. García Fontecha,

Specjalista Pediatra-Ortopeda w szpitalu Vall D’Hebron w Barcelonie

pixel