Ćwicz z kreatywnymi klockami MODU!
Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak wykorzystać klocki MODU podczas aktywnej zabawy? Wspaniale się składa, bo fizjoterapeutka dziecięca, Hannah Harboe, przygotowała dla Ciebie jeszcze kilka świetnych propozycji i wskazówek – zwłaszcza jeśli masz roczne lub nieco starsze dziecko! Rzuć swojemu maluchowi wyzwanie i pomóż rozwinąć zdolności motoryczne, dzięki prostym ćwiczeniom.
„W wieku 1,5 – 2 lat większość dzieci zaczyna na nowo odkrywać radość z utrzymywania równowagi i umiejętności balansowania. Z MODU możesz budować hulajnogi i jeździki we wszystkich kształtach i rozmiarach – to zabawna, wspomagająca integrację sensoryczną aktywność, która pomaga rozwijać także zdolności motoryczne. Jazda na jeździku lub hulajnodze wzmacnia poczucie równowagi i doskonali umiejętność zachowania pionowej postawy podczas odpychania się nogą. Dodatkowo poprawia koordynację ruchową, ponieważ dziecko musi jednocześnie kierować swoim pojazdem i patrzeć na drogę – a są to umiejętności, które przydadzą się, gdy maluch będzie uczył się poruszać na rowerku biegowym lub jeździć na prawdziwym rowerze.” - mówi Hannah Harboe, Børnefyssen.
„Dodatkową zaletą MODU, gdy mowa o takich ćwiczeniach, jest to, że rośnie wraz z dzieckiem, ponieważ utrzymywanie równowagi na niestabilnym podłożu to fajna zabawa i jednocześnie wyzwanie dla maluchów w każdym wieku. Odwróć MODU - block base - sensoryczny blok piankowy wypukłą stroną do dołu, a powstanie świetna deska do balansowania. Można się na niej bawić się w pozycji stojącej, siedzącej lub leżącej. Z czasem możesz do bloku doczepić klocek o kształcie półwałka, aby zadanie było trudniejsze. Z pomocą takiej deski można ćwiczyć nie tylko utrzymywanie równowagi, ale także przenoszenie ciężaru, orientację przestrzenną i koordynację.” - tłumaczy fizjoterapeutka dziecięca Hannah Harboe, Børnefyssen.