Babymoose Opinie z ekomi-pl.com

Bramka na schody zabezpieczająca dla dzieci - jaką wybrać?

2021-01-14
Bramka na schody zabezpieczająca dla dzieci - jaką wybrać?

Barierka dla niemowląt, bramka schodowa, bramka ochronna, ogrodzenie. Bez względu na to, jak ją nazwiesz, bramka zabezpieczająca na schody okaże się niezastąpiona, gdy Twoje dziecko zacznie raczkować a potem chodzić. Maluchy są przecież pełne energii i wszyscy wiemy, że mały łobuziak potrzebuje tylko ułamka sekundy bez nadzoru, aby wpaść w tarapaty. Bramka ochronna BabyDan zapewni Ci spokój i zapewni bezpieczeństwo malucha w domu.

Bramki ochronne BabyDan pasują do wielu miejsc, mają różne kolory i wzory, są wykonane z różnych materiałów. Ważne jest, aby bramka dokładnie odpowiadała Twoim oczekiwaniom, spełniała Twoje wymagania i zapewniła maleństwu bezpieczeństwo. Niezależnie od tego, jaką bramkę ochronną BabyDan wybierzesz, możesz być absolutnie pewien, że materiały, z których ją wykonano, nie zawierają żadnych szkodliwych substancji. Nawet jeśli maluch zechce sprawdzić, jak bramka smakuje, bądź ją possać, do jego organizmu nie dostaną się żadne chemikalia czy inne niepożądane substancje. Wszystkie produkty zabezpieczające BabyDan zostały przetestowane i otrzymały certyfikat potwierdzający, że nie zawierają bisfenolu A, ftalanów i PVC.

Jak wybrać idealną bramkę ochronną BabyDan?

Przy ustalaniu, która bramka ochronna będzie odpowiednia do Twojego domu lub mieszkania, należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Aby zapewniła maksymalne bezpieczeństwo, musi pasować do Twojego domu, mebli, czyli przestrzeni, w której będzie się znajdowała. Warto więc przed zakupem bramki sprawdzić takie kwestie jak sposób montażu bramki ochronnej, wymiary przestrzeni, w której chcemy zamontować bramkę, typ montażu oraz materiał z jakiego została wykonana bramka ochronna dla dzieci.

Idealne miejsce w domu dla bramki ochronnej BabyDan

Przede wszystkim powinieneś zastanowić się, gdzie będziesz używać bramki ochronnej i które miejsca w domu mogą być niebezpieczne dla dziecka? Czy musisz zamknąć pomieszczenie i użyć bramki zabezpieczającej, aby zablokować maluchowi dostęp? A może masz kominek? Czy bramka ochronna ma pełnić funkcję przegrody między pomieszczeniami, dzięki której kuchnia stanie się strefą niedostępną dla dzieci, gdy w pobliżu nie ma dorosłych? Chcesz zamontować bramkę tylko w jednym miejscu i na stałe, czy też potrzebujesz bardziej elastycznego rozwiązania, czyli możliwości łatwego przenoszenia i montowania jej wedle potrzeb w kilku miejscach? Jeśli już wiesz, gdzie chcesz zamontować bramkę zabezpieczającą BabyDan to teraz czas na zmierzenie przestrzeni, w której ma być bramka. Wymiary są najważniejsze!

Bramki ochronne Baby Dan

Pamiętaj o wymiarach! Zmierz przestrzeń, w której ma być bramka

Zanim zdecydujesz się na zakup konkretnej bramki, powinieneś zmierzyć otwór, w którym chcesz ją zainstalować. Wybór bramki o odpowiednich rozmiarach daje pewność, że będzie prawidłowo zamontowana i działała zgodnie ze swoim przeznaczeniem, zapewniając bezpieczeństwo Twojemu dziecku. Jeśli chcesz umieścić bramkę w drzwiach, musisz zmierzyć odległość między ościeżnicami. Jeśli wybierasz zabezpieczenie kominka bramka ochronna blokująca dostęp do kominka powinna znajdować się w dużej odległości od samego pieca. Dzięki temu elementy bramki nie będą dotykać rozgrzanego kominka, a dziecko zatrzyma się w bezpiecznej odległości od ognia i nie oparzy się. Większość bramek ochronnych ma stałą, standardową wysokość, więc jeśli potrzebujesz bardzo wysokiej bramki ( np. aby odizolować zwierzęta domowe), powinieneś wybrać bramkę dla zwierząt.

Typy montażu bramki zabezpieczającej

Kiedy już wiesz, w którym miejscu w domu chcesz zainstalować bramką ochronną musisz wybrać rodzaj montażu bramki. BabyDan oferuje dwa typy montażu bramek zabezpieczających: przykręcane do ściany oraz rozporowe.

Do montażu bramki pierwszego typu należy wywiercić otwory i użyć wkrętów. Jeśli wybierzesz rozporową bramkę ochronną, nie będzie to konieczne. Narzędzia nie będą Ci potrzebne. Dlatego zastanów się, który sposób montażu bardziej Ci pasuje.

Do zabezpieczenia szczytu schodów rekomendujemy bramkę przykręcaną do ściany. Naszym zdaniem jest to najbezpieczniejszy wybór (mimo iż rozporowe bramki zostały również zatwierdzone do stosowania w tym miejscu). Natomiast bramkę rozporową polecamy, jeśli zależy Ci na tym, by móc zabrać bramkę ze sobą na wyjazd, np. do domku letniskowego. Jej montaż jest łatwy i szybki, co pozwala na swobodne przenoszenie bramki w wybrane miejsce. Ponadto bramki rozporowe wyposażone są we wskaźnik, dzięki któremu będziesz mieć pewność, że zamontowałeś swoją bramkę prawidłowo. Kolor czerwony oznacza, że bramka powinna ściślej przylegać i należy ją dokręcić. Rozporowa bramka ochronna nie pozostawia śladów na ścianach ani ościeżnicach.

Drewno czy metal?

Wybierając bramkę ochronną możemy również wybrać materiał z jakiego bramka została wykonana wybierając spośród drewna i metalu. Większość bramek BabyDan jest wykonana z metalu, ale w ofercie można znaleźć także bramki drewniane. Niezależnie od tego z jakiego materiału została wykonana bramka zabezpieczająca wszystkie bramki Baby Dan spełniają najwyższe normy bezpieczeństwa.

Kolor bramki ochronnej

Metalowe bramki BabyDan dostępne są w trzech kolorach: biały, czarny oraz srebrny. Drewniane bramki ochronne są dostępne w jasnym odcieniu drewna.

Bramka ochronna Baby Dan do kominka

Bramki ochronne do kominków - jak wybrać najlepszą bramkę?

Jeśli masz w domu kominek, piec lub palenisko, powinieneś zabezpieczyć je bramką ochronną. Gdy Twoje dziecko zacznie raczkować i zwiedzać dom, kominek lub piec opalany drewnem będą stanowić jedno z największych zagrożeń, przed którymi należy chronić malucha. Dzięki barierce ochronnej, odgradzającej przestrzeń wokół kominka lub pieca, możesz trzymać dziecko w bezpiecznej odległości od płomieni.

Ponieważ istnieje wiele różnych rodzajów pieców i kominków, BabyDan oferuje sporo typów bramek ochronnych, odpowiadających konkretnym rozwiązaniom w przestrzeni domowej. Wybierając bramkę, która idealnie pasuje do Twojego domu oraz przestrzeni wokół kominka, a także spełnia Twoje oczekiwania, zapewnisz maluchowi bezpieczeństwo, a sobie spokój.

Aby wybrać właściwą bramkę ochronną do domowego kominka lub pieca opalanego drewnem, należy wymierzyć przestrzeń (jej obwód), którą chce się odgrodzić. Wszystkie bramki przeznaczone do kominków i pieców muszą być solidnie przykręcone do ścian sąsiadujących z paleniskiem – jest to konieczne dla zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa dziecku. Uchwyty montażowe łatwo ustawia się pod odpowiednim kątem, dzięki czemu bramkę można idealnie dopasować. Aby Twoje dziecko nigdy nie znalazło się w zasięgu płomieni, osłona kominka nie może być umieszczona zbyt blisko pieca lub kominka.

Bezpieczna zabawa w kojcu - jak wybrać kojec dla dziecka

Jeśli pragniesz stworzyć dziecku bezpieczne środowisko do zabawy – dobrym pomysłem jest kojec. Przyda Ci się on również wtedy, gdy potrzebujesz posprzątać, zrobić pranie lub przygotować jedzenie, nie martwiąc się o to, gdzie właśnie wczołgał się Twój maluch lub w jakie tarapaty za chwilę wpadnie. W kojcu dziecko będzie bawić się bezpiecznie i miło spędzać czas. Oczywiście, nie należy zostawiać dziecka w kojcu na dłuższy czas. Spód kojca możesz wyłożyć miękką i grubą matą, a boki zabezpieczyć ochraniaczem na łóżeczko – maluchowi będzie jeszcze wygodniej, a kojec stanie się wyjątkowo przytulny. Jeśli posiadasz odpowiednią wkładkę, w kojcu możesz ułożyć nawet noworodka. Niemniej pamiętaj, że jest to produkt przeznaczony dla dzieci, które zaczęły raczkować.

Dla nieco starszych dzieci proponujemy kojce z drzwiami. Ich dno zastępuje podłoga Twojego domu, dlatego dla większego komfortu warto dokupić matę. Takie kojce to bezpieczna przestrzeń do zabawy dla maluchów, które zaczęły raczkować. Na ściankach kojca można zawiesić ochraniacz do łóżeczka, aby zmniejszyć ryzyko zranienia dziecka przy upadku.

Polecane

pixel