Babymoose Opinie z ekomi-pl.com

BABYBJORN: to dzieci tworzą nasze produkty

2018-11-21
BABYBJORN: to dzieci tworzą nasze produkty

Projektowanie artykułów dla dzieci

Dzieci potrzebują bliskości, by dobrze się czuć, rozwijać się i mieć poczucie przynależności. Dla BABYBJÖRN fakt ten stał się punktem wyjścia do pracy nad nowymi produktami. Projektantom zależy na tym, by przebywanie blisko rodzica w każdej sytuacji stało się łatwiejsze a akcesoria stymulowały rozwój malucha, były dostosowane do jego zachowania i sprawności ruchowej oraz przyjazne dla ciała i skóry. Innymi słowy, pozwalają po prostu, by to dzieci decydowały o tym, jak powinny wyglądać produkty BABYBJÖRN.


Ważne jest, aby artykuły BABYBJÖRN zachęcały do zabawy, sprzyjały bliskości i stymulowały rozwój.

Dla BABYBJÖRN potrzeby dzieci są na pierwszym miejscu

Gdy projektanci BABYBJÖRN pracują nad nowymi produktami, zawsze mają na uwadze rozwój dziecka. Chcą, by artykuły BABYBJÖRN wspierały motorykę malucha. Przykładem projektu realizującego ideę stawiania dziecięcego rozwoju ponad trendami i technologią jest leżaczek BABYBJÖRN. Nie zastosowano tu żadnego silnika. To ruchy niemowlęcia powodują kołysanie. W ten sposób, poprzez zabawę, dziecko ćwiczy równowagę i rozwija sprawność ruchową.

Nie ma nic ważniejszego od bezpieczeństwa

BABYBJÖRN uwielbia tworzyć produkty dla dzieci i ich rodzin, przy czym szczególną wagę przywiązuje do bezpieczeństwa. Najwyższe wymogi muszą spełniać akcesoria dla noworodków. Bezpieczne w użyciu powinny być nawet najdrobniejsze elementy opuszczające fabryki BABYBJÖRN. Jest to priorytet, który obowiązuje przy podejmowaniu każdej decyzji dotyczącej produkcji. Dlatego BABYBJÖRN współpracuje z tymi samymi dostawcami, co instytucje z branży medycznej czy motoryzacyjnej.

Przewidywanie niewłaściwego sposobu użytkowania

Projektując swoje akcesoria, zespół BABYBJÖRN konsultuje się z specjalistami medycznymi, takimi jak pediatrzy, ortopedzi i neonatolodzy. Od nich otrzymuje ekspertyzy dotyczące różnych aspektów bezpieczeństwa produktu. Ponadto projektanci zajmują się prognozowaniem sposobu użytkowania. Chodzi o przewidzenie możliwych niewłaściwych sposobów użycia produktu i o wyeliminowanie ryzyka takich zastosowań. Artykuł jest gotowy do sprzedaży, dopiero gdy przejdzie testy bezpieczeństwa i spełni wymogi międzynarodowych norm.Można żuć i ssać – materiały BABYBJÖRN są całkowicie wolne od substancji toksycznych i alergenów

Materiały wolne od substancji toksycznych

Dzieci są niestrudzonymi odkrywcami i uwielbiają badać świat, na przykład smakując, gryząc lub żując przedmioty w ich otoczeniu. Wiele z akcesoriów BABYBJÖRN ma kontakt z dziecięcą skórą. Oczywistym jest więc, że materiały, których używa BABYBJÖRN, muszą być najwyższej jakości i wolne od szkodliwych substancji – a nie wszystkie tkaniny i tworzywa sztuczne dostępne na rynku spełniają te wymogi.

Wszystkie tkaniny BABYBJÖRN posiadają certyfikat Oeko-Tex Standard 100.

Materiały, które wykorzystuje BABYBJÖRN, są regularnie badane przez niezależne instytucje pod kątem obecności niebezpiecznych substancji.
Wszystkie tkaniny posiadają certyfikat Oeko-Tex Standard 100, klasa 1 (dla produktów dziecięcych).
Certyfikat ten stanowi gwarancję, że użyte materiały nie zawierają szkodliwych substancji oraz alergenów.

Polecane

pixel