Babymoose Opinie z ekomi-pl.com

BABYBJÖRN opinia dr Parsch

 

Lekarze-specjaliści o nosidełkach BABYBJÖRN

 

 


 

 

 


 

 

Stuttgart, 12 października 2007

 


Nosidełka BABYBJÖRN zapewniają idealne ułożenie nóg noworodków i niemowląt. Zarówno kąt ułożenia nóżki względem ciała, jak i odchylenie nóżek na zewnątrz zachęca stawy biodrowe do dojrzewania. Wbudowane wsparcie główki jest idealne dla niemowląt, gdyż mięśnie dziecka w tym wieku są niewystarczająco rozwinięte, aby móc stabilnie utrzymać głowę i resztę ciała. Wsparcie główki chroni ją przed przemieszczaniem, które mogłoby być szkodliwe dla rozwoju kręgosłupa.


Gdy dziecko jest starsze, odchylenie nóżek na zewnątrz można dopasować do wieku. Nosidełko również umożliwia noszenie dzieci w pozycji zwróconej do świata, kiedy głowa i szyja nie potrzebują już dodatkowego wsparcia.


Oprócz korzyści dla dziecka, nosidełko z ortopedycznego punktu widzenia jest korzystne również dla mam, tatusiów, dziadków i innych osób dorosłych używających nosidełek. Gdy nosidełko używane jest w sposób prawidłowy (główka dziecka powinna znajdować się na wysokości podbródka osoby dorosłej), plecy dorosłego mają zapewniony pełny komfort oraz fizjologicznie odpowiednią pozycję dla kręgosłupa osoby dorosłej. Dziecko może być bezpiecznie noszone podczas, gdy osoba dorosła ma swobodne ręce i ramiona do wykonywania innych czynności.


Nosidełka BABYBJÖRN oferują wiele korzyści zarówno dla mamy jak i dziecka. Z ortopedycznego punktu widzenia zdecydowanie je polecam.

 

Prof. dr med. Klaus Parsch - emerytowany Dyrektor Medyczny Kliniki Ortopedii Dziecięcej w Szpitalu Olga w Stuttgarcie


Były Prezes Niemieckiego Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Ortopedii Dziecięcej
oraz Europejskiego Stowarzyszenia Ortopedii Dziecięcej

pixel