Babymoose Opinie z ekomi-pl.com

BABYBJÖRN opinia Dr Avroy A Fanaroffa

 

Lekarze-specjaliści o nosidełkach BABYBJÖRN

 


 

 


 

University Hospitals Health System
Rainbow Babies & Children's Hospital

Cleveland, USA, styczeń 2007 r.


W 1970 roku Szpital Dziecięcy Rainbow opublikował prekursorskie badania ukazujące jak ważny jest kontakt wzrokowy pomiędzy dziećmi i rodzicami oraz jak mocną więź emocjonalną on tworzy.


Metoda, radykalna na owe czasy, polegała na zachęcaniu zarówno mam do częstego noszenia dzieci i bliższego kontaktu fizycznego jak i ojców do większego zaangażowania w czasie porodu oraz opiece nad noworodkiem. Obecnie lekarze oraz eksperci medyczni na całym świecie są zgodni co do tego, że bliskość pomiędzy dziećmi i rodzicami jest bardzo ważna, szczególnie w pierwszych 6 miesiącach życia dziecka.


BABYBJÖRN od 1973 roku produkuje nosidełka kładąc nacisk na więź pomiędzy dziećmi i rodzicami. Wszystkie modele nosidełek BABYBJÖRN dopasowują się do ciała dziecka dając mu poczucie jedności z rodzicem. Noszenie dziecka blisko jest kojące zarówno dla dziecka jak i rodzica, a ruchy rodzica pomogą uspokoić płaczące dziecko.


Nosidełko zaprojektowano do noszenia dziecka na brzuchu. Dziecko zwrócone jest w stronę rodzica przez pierwsze miesiące życia i dodatkowo czuje bliskość z mamą lub tatą. Kontakt wzrokowy i ciepło bijące od opiekuna pomagają dziecku zaadaptować się do życia poza brzuchem mamy. Nosidełka BABYBJÖRN utrzymują dziecko w wygodnej pozycji i jednocześnie zapewniają prawidłowe wsparcie dla kręgosłupa i bioder.


Według rankingów medycznych i konsumenckich Szpital Dzięcięcy Rainbow jest niezmiennie stawiany w czołówce pięciu najlepszych szpitali pediatrycznych w Stanach Zjednoczonych. Wykształciliśmy szereg wiodących praktyków i pediatrów - specjalistów. Bazując na wynikach naszych badań nad więzią pomiędzy dziećmi i rodzicami, polecamy rodzicom korzystanie z nosidełek, w których dziecko będzie noszone na brzuchu, takich jak nosidełka BABYBJÖRN.

 


 

 

Dr Avroy A Fanaroff

Kierownik Katedry Pediatrii, Ordynator Rainbow Babies & Children's Hospital, USA

pixel