Babymoose Opinie z ekomi-pl.com

Nowy rok, zdrowy start – porady fizjoterapeuty

2022-01-21
Nowy rok, zdrowy start – porady fizjoterapeuty

Rozpocznij nowy rok od zajęć, które pomogą Tobie i Twojemu maluchowi wdrożyć się w aktywną zabawę. W styczniu zaproponujemy Wam różne formy aktywności a także podzielimy się wskazówkami i trikami dotyczącymi zabawy rozwijającej motorykę dla różnych grup wiekowych. Będziemy korzystać z wiedzy i doświadczenia ekspertów a także osób promujących zdrowy styl życia. Zaczynamy od trzech podstawowych ćwiczeń dla Twojego dziecka, które przygotowała fizjoterapeutka dziecięca Hannah Harboe – znana również jako Børnefyssen.



„Leżenie na brzuszku to jedna z najbardziej podstawowych czynności małego dziecka i jest ona bardzo ważna! Ćwiczenia w tej pozycji wzmacniają mięśnie pleców i szyi oraz pomagają maluszkowi rozwinąć zdolności motoryczne, które pozwolą mu podnosić głowę – a w końcu przewracać się na boki, siadać i raczkować. Zacznij od bujania dziecka na bazowym bloku piankowym. Możesz także umieścić dwa łączniki na jednym z końców, aby łatwiej było Ci bujać dziecko. Z czasem stanie się możliwe doskonalenie umiejętności Twojego maluszka przez położenie go na bloku z małymi kółkami. Poruszaj nim, przesuwaj, stopniowo zwiększając prędkość i zmieniając kierunek.” - tłumaczy fizjoterapeutka Hannah Harboe, Børnefyssen.



KREATYWNE KLOCKI MODU

“Używam klocków również jako stabilizatora do ćwiczeń na stojąco. Można to zrobić w następujący sposób: pomóż dziecku podnieść się do pozycji klęczącej, zachęć je, aby trzymając się wieży z klocków, podciągnęło się i stanęło na nóżkach. Wspomagaj maluszka, przytrzymując go za biodra. Ogólnie rzecz biorąc, chodzi o to, aby dziecko stało przez kilka sekund, opadło na podłogę i natychmiast ponownie wstało. Ćwiczenie pomaga rozwijać zmysł równowagi – a także wzmacnia mięśnie nóg i tułowia.” - dodaje fizjoterapeutka.



KREATYWNE KLOCKI MODU

„Na początku większość dzieci lubi chodzić bokiem, trzymając się mebli – na przykład kanapy. A kiedy są już gotowe do samodzielnego przemieszczania się, świetnym ćwiczeniem jest korzystanie z pchacza. Koła piankowe MODU doskonale nadają się do ćwiczenia równowagi i poruszania się jedynie w tył i w przód. Gdy Twoje dziecko nabierze pewności siebie podczas zabawy z pomocą kół piankowych, możesz ćwiczyć z nim utrzymywanie równowagi, na przykład trzymając przed maluszkiem przedmioty tak, aby musiał je złapać. Z czasem możesz również wymienić koła piankowe na mniejsze kółka obrotowe, które poruszają się we wszystkich kierunkach, więc wymagają od dziecka większej równowagi i kontroli.” - mówi Hannah Harboe, Børnefyssen.

Polecane

pixel